Trump övön aluli ütést vitt be Európának, és talán nem is olyan egyszerű jellem, mint sokan gondolják
Lehet, hogy Európának végül fel kell tartania a kezét, de egy valamiben még azután is bízhat, hogy Donald Trump sarokba szorította. Nemzetközi lapszemlénkben a százéves volt malajziai elnök és a washingtoni brit nagykövet is elmondja, milyennek látja az új világot.
HVG
Az amerikai elnök diktál a világgazdaság nehézsúlyú szereplőinek, akiknek mindezidáig fogalmuk sincs, hogy mitévők legyenek. Ám hogy a jövő hónaptól 30%-ra akarja emelni Európa számára a vámot, az öv alatti ütés. Hiszen éppen akkor fokozza a nyomást, amikor még folynak a tárgyalások. Az ilyen megbeszéléseken sok szerephez nem jut a tisztesség, a kőkemény gazdasági érdekek dominálnak. Trumpot pedig olyannak kell venni, amilyen – hangsúlyozza Patrick Welter, a Frankfurter Allgemeine Zeitung gazdasági szerkesztője.
Nem gondolja, hogy bármelyik fél már kimondta volna a végső szót, de az amerikai vezetőnek lépnie kell, hiszen máris kezd kialakulni az a vélemény róla, hogy csak totojázik. Ugyanakkor most vita lesz arról, mennyire volt eredményes Von der Leyen párbeszéd-stratégiája, de az biztos, hogy a Bizottság végig kész volt az egyeztetésre, miközben azért jelezte, hogy Európának is vannak ütőkártyái.
Az Európai Unió mellett Mexikót is hasonló vámokkal sújtja az amerikai elnök.
Kína kezdettől fogva keményen reagált a washingtoni vámtámadásra, de sokat nem ért el vele. Vagyis nem alkalmas példaként az EU számára. A szomorú igazság az, hogy senki sem tudja, miként lehet legalább az együttműködésre épülő világkereskedelem egy részét megmenteni.
Miért köszönheti a házát Amy Heckerling John Travoltának és Bruce Willisnek? Mit tapasztalt női rendezőként Hollywoodban? Hogyan fedezte fel Sean Pennt és Alicia Silverstone-t? És miért volt fontos, hogy Phoebe Cates ledobja a bikinifelsőjét? A Nicsak, ki beszél! és a Spinédzserek író-rendezőjével beszélgettünk.