A tudósok is megdöbbentek: magát gyógyította meg egy repedt fémdarab
Egy platinadarab eddig sosem látott öngyógyulását figyelték meg kutatók, és ez nagyon fontos lehet a jövőre nézve.
Egy platinadarab eddig sosem látott öngyógyulását figyelték meg kutatók, és ez nagyon fontos lehet a jövőre nézve.
A Janus nevű fehér törpe csillag 1000 fényévre található a Földtől. Egyik oldalát hidrogén, míg a másikat hélium borítja.
A NASA Perseverance nevű marsi járműve ezúttal egy konglomerátum nevű kőzetrétegből vett mintát, amelyből reményeik szerint sok információt nyerhetnek majd ki a tudósok.
17 éves korában kezdett el hanyatlani a memóriája annak a kínai fiatalnak, akinél mostanra kiderült, ilyen fiatalon Alzheimer-kórban szenved.
A Hunga Tonga-vulkán tavaly januári kitörése következtében kétszer is jelentősen megnövekedett a Föld elektromos töltöttségi szintje – állapította meg egy nemzetközi kutatócsoport az ELKH Földfizikai és Űrtudományi Kutatóintézet (FI) munkatársainak vezetésével.
Egy brit egyetem kutatói önkéntesekkel tesztelték, mennyi időt bír ki egy ember 40-50 fok közötti párás melegben. A Deutsche Welle riportja.
Pofonegyszerűsége miatt is meglepő ajánlást fogalmazott meg egy amerikai kutató a cukorbetegekkel foglalkozóknak: ellenőrizzék pácienseik fogait.
Közismert, hogy a nem megfelelő alvásminőség rossz hatással van az emberek, sőt sok állat egészségére is. Az viszont elég meglepő, hogy még az igazán egyszerű, alig 1 mm-es fonalférgek sem viselik el következmények nélkül az alváshiányt.
A kezelés után húsz hónappal sem mutatható ki a HIV-vírus annak a férfinak a szervezetében, aki még az 1990-es évek elején fertőződött meg a kórokozóval.
Fatalistán azt gondolhatjuk, hogy vagy a genetika vagy a környezet formál minket erősebben, vagy pedig megvannak a pontos arányok. Ám az újabb kutatások azt mutatják, hogy életünk során az arány változhat is. Mi lehet a rejtélyes jelenség oka?
Jelenleg még a La Niña jelenség érvényesül, ami lassítja a globális felmelegedést, az El Niño azonban már bontogatja szárnyait. Ha utóbbi dominál majd, az több tízezer halálos áldozattal járhat majd – csak Európában.
A James Webb űrteleszkóp legújabb felfedezése miatt át kell gondolniuk a csillagászoknak mindazt, amit az univerzum evolúciójával kapcsolatban eddig gondoltak.
Mintegy 2,9 milliárd évesek azok a gleccsermaradványok, melyeket Dél-Afrikában találtak. Létezésük a Föld történetére vonatkozó több elméletet is megerősít.
Míg a tinik saját testképükkel kapcsolatos téves nézeteik sokáig súlyuk már-már beteges felülbecsülését jelentette, mostanra változott a helyzet: egyre többen vannak, akik nem ismerik fel, hogy nem ártana fogyniuk kicsit.
A kvantumtechnológiával foglalkozó finn Bluefors olyan mérőműszert épített, amellyel közelebb kerültünk például a kvantumszámítógépek elterjedéséhez.
A csikóhalaknál egyedülálló módon a hímekben fejlődnek ki az utódok a 24 napos vemhességi időszak alatt.
A Bécsi Orvostudományi Egyetem csütörtökön vehette át adományként Ludwig van Beethoven (1770–1827) koponyájának utolsóként fennmaradt darabjait.
Kutatók szerint érdemes napközben többször rövidebb, legfeljebb 30 perces időszakokra ledőlnünk annak érdekében, hogy az agyunk egészséges és fiatalabb maradjon.
Csupán 60–100 sejtből álltak azok az emberi embriók, amelyekkel nemrég kísérletezni kezdtek a Pennsylvaniai Egyetem kutatói. Az eredmény jelentős: azt is láthatják a tudósok, ha olyan fejlődési rendellenesség alakul ki, amely a magzat elvesztéséhez vezethet.
Csütörtökön, a naplemente után közvetlenül a Merkúr, a Vénusz, a Mars, a holdsarló és a Regulus nevű csillag mind egy bolyban lesznek megfigyelhetők a nyugati horizont felett. A nem mindennapi ötösfogatot még szombaton, a Svábhegyi Csillagvizsgáló Csillagkapu eseményén is meg lehet tekinteni.