113 év után sikerült végre egy éles képet készíteni egy törpegalaxisról
A Wolf-Lundmark-Melotte törpegalaxist több mint 100 évvel ezelőtt fedezték fel, ám eddig csak homályos képet sikerült készíteni a 3 millió fényévre lévő objektumról.
A Wolf-Lundmark-Melotte törpegalaxist több mint 100 évvel ezelőtt fedezték fel, ám eddig csak homályos képet sikerült készíteni a 3 millió fényévre lévő objektumról.
A Parkinson-kór, a disztónia (kóros izom-összehúzódások által kiváltott akaratlan mozgás) és a különböző eredetű remegések kezelésében nyújt segítséget egy új, Kelet-Közép-Európában először a pécsi klinikán alkalmazott, a beteg kezelését távolról lehetővé tevő megoldás – közölte a Pécsi Tudományegyetem.
Huszonnégy, kiváló állapotban fennmaradt nagyobb bronzszoborra, szobrocskákra és rengeteg pénzérmére bukkantak egy római kori termálfürdő romjai alatt Toszkánában, szakértői vélemények szerint a páratlan lelet a legjelentősebb a maga nemében a riacei bronzszobrok felfedezése óta.
Lázár Viktória, az Eötvös Loránd Kutatási Hálózathoz (ELKH) tartozó Szegedi Biológiai Kutatóközpont (SZBK) munkatársa az általa kifejlesztett új eljárással kimutatta, hogy az antibiotikum-keverékek hatékonysága sokszor nagyságrendekkel gyengébb, mint az önállóan alkalmazott antimikrobiális hatóanyagoké – tájékoztatott az ELKH.
Az ARP 248 három galaxist takar, amelyek közül kettő már az egyesülés útjára lépett. A 200 millió fényévre lévő objektumokról most egy fotót is készített a Hubble.
A kutatók az egyiptomi tengerparton, a felszín alatt 13 méterrel találtak rá egy több mint egy kilométer hosszú alagút bejáratára.
November 2-án egy olyan napvihar érte el a Földet, ami rést ütött a bolygót védő mágneses mezőn. Az eredmény lenyűgöző lett.
Csillagászok felfedezték az eddigi ismeretek szerint a Földhöz legközelebb eső fekete lyukat, amely 1600 fényévre található a bolygótól.
Jelentősen nő az őszi meleg periódusok száma Magyarországon, ami kedvező az őszi belföldi turizmus számára és kitolja a fűtési időszak kezdetét, de káros hatással lehet a lombhullató erdőkre – írja elemzésében Szabó Péter éghajlatkutató és Pongrácz Rita meteorológus.
Egy Dél-Dakotában talált Tyrannosaurus rex-koponyát árvereznek el decemberben New Yorkban – jelentette be kedden a Sotheby's árverési ház, amelynek becslése szerint a ritka lelet akár 15 millió dollárért (6 milliárd forintért) is elkelhet.
Partra vetődött és elpusztult hétfőn egy 7,6 méter hosszú északi kacsacsőrű cet – közölte az Észak-franciaországi Emlőstani Koordinációs Központ (CMNF), a baleset rendkívülinek számít, mivel ez a cetfajta az Északi-sarkvidéken él.
A WDJ2147-4035 jelű csillag 10,2 milliárd éve éli az életét fehér törpeként. A kutatóknak sikerült kimutatniuk, hogy az égitestet egy bolygó maradványa szennyezte be.
Az ausztrál kutatók szerint érdemes lenne az agyban lévő fehérjékre koncentrálni, az egyensúly fenntartásával ugyanis megelőzhető lehet a demencia.
Az amerikai McMurdo állomáson – amely a legnagyobb kutatóállomás az Antarktiszon – a tudósok 10 százaléka kapta el eddig a koronavírust. Ez 98 embert jelent.
Sokan gondolják, hogy aki túl intelligens, annak nehéz az élete.
Svájci kutatók egy innovatív hangterápiás módszer segítségével próbálják elűzni a visszatérő rémálmokat.
A kutatók a mesterséges intelligencia segítségével találtak rá arra az anyagra, amelyik az egérkísérletekben vissza tudta állítani az állatok szőrzetét.
A Readingi Egyetem kutatói szerint nemcsak ezüst-jodiddal lehet elérni, hogy egy felhőből eső hulljon alá.
Egyelőre csak kis létszámmal, de elindult az a kísérlet, amely során mesterséges vért kapnak az önkéntesek.
Az InSight éveken át mérte a bolygó szeizmikus aktivitását, mostanra azonban annyi energiája maradt csak, hogy a legérzékenyebb műszerekkel hallgatózzon.