Csúcstechnológiás kémiai elemző bújik a házimacska orrában
A macskák jó szimata közismert. Amerikai kutatók azért ennél mélyebbre ástak, és 3D-s számítógépes modellt készítettek a macskaorról.
A macskák jó szimata közismert. Amerikai kutatók azért ennél mélyebbre ástak, és 3D-s számítógépes modellt készítettek a macskaorról.
Nagymértékben segítheti a biológiai kutatásokat a Massachusettsi Műszaki Egyetem új, mesterséges intelligencián alapuló megoldása, ami ráadásul nyílt forráskódú, így bárki hozzáférhet.
A Pennsylvaniai Egyetem kutatói LionGlass néven kifejlesztettek egy olyan üvegtípust, ami nem csak tízszer jobban ellenáll a törésnek, de még az előállítás is 30 százalékkal kevesebb energiát igényel. Mindez pedig számos területen hozhat áttörést.
Mérgező vegyületeket találtak az Egyesült Államokban a csapvizek egész országra kiterjedő vizsgálata során – az erről szóló kormányzati kutatási összefoglaló csütörtökön jelent meg.
Már a napokban befejeződhet a vegyi fegyverek felszámolása, miután Amerika is végez a művelettel.
Darabokban emelnék ki, majd illesztenék össze újból azt a Spanyolország partjainál talált ősi hajót, ami 1,7 méteres mélységben nyugszik a víz alatt.
Több olyan esetet is jelentett az Európai Gyógyszerügynökségnek Izland, ahol a fogyókúrás injekciókat használó embereknek öngyilkossági gondolatuk támadt. Egy esetben önsértés is történt.
Amerikai kutatók közel tízezer beteg adatai és tesztjei alapján összegezték, melyek a koronavírus-fertőzés után akár hónapokkal, évekkel később is érezhető hosszú Covid tucatnyi leggyakoribb tünete.
Bár a növényeknek nincsenek idegsejtjeik, mégis képesek arra, hogy érezzék az érintést, illetve azt is, ha vége van ennek az érintésnek.
Triptofán jelenlétére bukkantak a kutatók a Perseus csillagképben, ott, ahol jelenleg is zajlik a csillagképződés.
A Tejútrendszer a kémiai térképe alapján érdekes galaxisnak tűnhet egy olyan idegen csillagász számára, aki például az Androméda galaxisból kémleli az eget.
Különleges ősi maja várost találtak régészek a mexikói Yucatán-félsziget dzsungelében, egy egészen magas, piramis-szerű építmény maradványait is felfedezték.
Már évekkel a tünetek megjelenése előtt kimutatható lehet a rengeteg embert érintő Parkinson-kór, köszönhetően az okosóráknak és a mesterséges intelligenciának – derül ki egy új tanulmányból.
A kutatók eddig csak a szárazföldön és a sekély vízben találtak olyan baktériumokat, amelyek belsejében egy mágnesre érzékeny kristály található. Most azonban a tenger mélyén is felfedezték.
Hiába kicsi és hűvös a TRAPPIST-1 nevű csillag, elég erős ahhoz, hogy elfújja a körülötte keringő közei bolygók légkörét.
Újabb érv a D-vitamin szedése mellett:a szív- és érrendszeri problémák kockázatát is csökkenheti, ez derült ki egy új vizsgálatból.
Miután 1991-ben felfedezték a nyolcadik Dedekind-számot, a kutatók úgy vélték, a kilencedik sosem lesz meg. Most mégis meglett, és jó hosszú.
A NASA Maven űrszondája ezúttal ultraibolya tartományban figyelte meg a Marsot, így az is kiderült, hol van a bolygó körül ózonréteg.
Kína szerint a világ minden tájáról érkeznek majd tudósok abba a komplexumba, ahol az űrbe szánt technológiákat lehet tesztelni ottani körülmények között, de a Földön.
Sokszor és sokan kongatták már meg a vészharangokat bolygónk jövőjével kapcsolatban. A legújabb előrejelzés sem fest rózsás képet, sőt. Portugáliai kutatók szerint olyan pokoli helyzet állhat elő, amelyből már nem lesz visszatérés. Talán most még nem késő cselekedni.