Kiderült, miért nem kapják el egyesek a koronavírust
Brit kutatók szerint vannak olyan emberek, akik szervezetének annyira erős az elsődleges védelmi vonala, hogy a vírus nem, vagy csak alig tud átjutni rajta.
Brit kutatók szerint vannak olyan emberek, akik szervezetének annyira erős az elsődleges védelmi vonala, hogy a vírus nem, vagy csak alig tud átjutni rajta.
Csütörtökön kezdődik a csillagászati nyár, a napforduló 22 óra 50 perckor lesz.
Köztudott, hogy az állatok közelségének terápiás hatása is lehet, lovak, kutyák, macskák, sőt még nyulak is alkalmasak arra, hogy bizonyos esetekben kiegészítsék a pszichoterápiát és a kognitív viselkedésterápiát. Amerikai kutatók arra voltak kíváncsiak, hogy a szarvasmarhák hogyan teljesítenek ilyen szerepben, és milyen hatással van rájuk, ha terápiás állattá válnak.
Brit és német kutatók olyan diagnosztikai rendszert fejlesztettek ki, ami a mesterséges intelligencia segítségével segít felismerni a Parkinson-kór kialakulásával kapcsolatos markereket.
Magyarországon először végezték el sikeresen azt a műtéti beavatkozást, ami segít orvosolni a szaruhártyaidegi elváltozásokat. A műtét négy órán át tartott, plasztikai sebészek és szemészek dolgoztak rajta.
Az első vizsgálatok alapján egészen ígéretesen lehet helyreállítani az örökletes siketséget egy új génterápiával, melynek köszönhetően két gyerek életében először hallhatott zenét.
Az amerikai Columbia Egyetem kutatói szerint még mindig a védőoltás nyújtja a legnagyobb védelmet a koronavírus-fertőzés ellen, vannak azonban olyan tényezők, ami miatt a vártnál hosszabb lehet a gyógyulási idő.
Japán kutatók bukkantak rá arra az egyesülő kvazárpárra, amelyek a kozmikus hajnal időszakában léteztek.
A SpaceX űrturistáinak vizsgálata során kiderült, hogy minimális testi és kognitív hanyatlás mutatható ki a világűrbe kijutó embereknél.
Az etikus és tudatos vásárlást népszerűsítő brit Ethical Consumer 27 különböző túrafelszerelést vizsgáltatott be, és kiderült, 82 százalékukban van rákot okozó örök vegyi anyag.
A koronavírus-járvány mellékhatásaként vannak, akik évek óta szenvednek a fertőzés tüneteitől – pedig már kigyógyultak abból. Az orvostudomány most egy lépéssel közelebb kerülhet ahhoz, hogy segítsen rajtuk.
Japán kutatók a türkiz killi nevű halat vizsgálva arra jutottak, hogy a D-vitamin segíthet a hosszabb élettartam eléréséhez.
Izgalmas kéziratra bukkantak papirológus kutatók: az eddig ismert legkorábbi feljegyzésre, mely Jézus gyermekkoráról szól, és egy iskolai vagy kolostori írásgyakorlat során születhetett.