Vámháború: Hol tartunk most? Mire kell készülniük a vállalatoknak?
Az Amerikai Egyesült Államok és az Európai Unió között július 27-én megállapodás született egy átfogó vámegyezményről.
Az Európai Központi Bank szigorítja monetáris politikáját 2007-ben, ha az eurózóna fellendülése a várakozásoknak megfelelően folytatódik – mondta Jean-Claude Trichet az EKB elnöke.
A központi bank vezetője az Európai Parlamentben vett részt az EKB éves beszámolójáról lefolytatott vitában. Trichet elmondta: ha az előzetes várakozásoknak megfelelően alakul a gazdaság helyzete, akkor a központi bank szigorítja monetáris politikáját. Szerinte a gazdasági növekedés az eurózónában jelenleg stabil, sokkal megalapozottabb, mint korábban, s főként a belső kereslet által fenntartottá vált.
Az EKB vezetője aláhúzta, hogy az inflációs veszély 2007-re nem múlik el, ezért a bank éberen figyeli majd a fejleményeket, hogy közép és hosszú távon is garantálja az árstabilitást.
A képviselők elé terjesztett jelentés dicséri a bank kamatpolitikáját, miközben arra figyelmeztet, hogy óvatosságra van szükség a kamatok növelésekor.
A jelentés ugyanakkor arra szólítja fel az EU-t, hogy legyen kezdeményezője annak a globális vitának, amely az árfolyamfedezeti alapok működésének jobb ellenőrzéséről szólna. Jean-Claude Trichet megjegyezte, hogy az árfolyamfedezeti alapok potenciális kockázatot jelentenek a pénzügyi stabilitásra nézve, mivel jelenlétük egyre nagyobb a pénzügyi rendszerben.
A bank vezetője világossá tette azt is, hogy minden árfolyamfedezeti alappal kapcsolatos szabályozást egyeztetni kell az Amerikai Egyesült Államokkal.
Az Amerikai Egyesült Államok és az Európai Unió között július 27-én megállapodás született egy átfogó vámegyezményről.
Összefoglaló a kedvezményes konstrukciók feltételeiről: mire, milyen feltételekkel lehet igényelni ilyen forrást?
A képzések támogatása segíti az alkalmazkodóképességet és termelékenység javítását - a vállalkozások széles köre számára érhető el ehhez pályázati forrás.
Az üzlet értéke mellett az adásvétel adózási következményeit is érdemes számba venni, legyenek a szereplők cégek vagy akár magánszemélyek.
Az orosz és az amerikai elnök várhatóan a jövő héten tárgyal egymással.
Sajtóértesülések szerint az izraeli hadsereg és több vezető biztonsági tisztviselő is ellenzi a lépést.
A magyar gazdaságban is az autóipar volt a legfőbb vesztese a tavalyi évnek.