Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Újabb 60 gépjárművet foglalt le kedden, egy Kiskunfélegyháza melletti telephelyen a VPOP akciócsoportja a másfél milliárdos áfacsalásként ismertté vált ügyben, amelynek már hat gyanúsítottja van.
A telephelyre az Európai Unióból származó gépjárművek importjával foglalkozó bűnözői csoport után nyomozva jutott el a vám- és pénzügyőrség nyomozószolgálata. Az elkövetők a gépjárművek után lerótták a regisztrációs adót, azonban az értékesítést terhelő áfát nem fizették be az államháztartásnak, és be sem vallották azt - mondta el Katusné Katona Anett százados, a Vám- és Pénzügyőrség Országos Parancsnokságának (VPOP) főnyomozója.
Január 23-án, szervezett akció keretében, a nyomozószolgálat elfogta a bűnözői csoport négy tagját, és biztosítási intézkedésként lefoglaltak 63 autót mintegy 200 millió forint értékben. Az államháztartásnak okozott másfél milliárd forintos kár teljes megtérülése érdekében, az elkövetők vagyoni helyzetét vizsgálva figyelt fel a hatóság a Kiskunfélegyháza melletti telephelyre.
Az itt talált, a bűncselekménysorozattal összefüggésbe hozható további 60 gépjármű felértékelése folyamatban van, de az már most látható, hogy a korábbi lefoglalásnál lényegesen nagyobb értéket képviselnek - közölte a főnyomozó.
A nyomozás szerint a bűnözői csoport tevékenysége 2006-ig vezethető vissza. Az áfacsalással gyanúsítottak egyike, Görög Tibor ellen még január 23-án elfogatóparancsot adott ki a VPOP, ő jelenleg is ismeretlen helyen tartózkodik.
A keddi akció során került látótérbe az áfacsalás-sorozat hatodik gyanúsítottja, aki még a hatóság megérkezése előtt elszökött a telephelyről, de később elfogták és őrizetbe vették. A további négy gyanúsított közül egy előzetes letartóztatásban van, hárman szabadlábon védekeznek - közölte Katusné Katona Anett.
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
A tranzakciós illeték kiterjesztése jelentősen átalakíthatja a Revolut és más neobankok vállalati díjstruktúráját.
Adózási és adatszolgáltatási kötelezettségek 2025. július 16. és 2025. augusztus 31. között.
Van a kártyás fizetés elfogadásánál kevésbé költséges megoldás is már a piacon: a qvik rendszer használatával a költségek 30–40 százalékkal mérsékelhetők.
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
A háború mellett harc folyik az élelmiszerért, és repedezik a klánok és a Hamász hallgatólagos paktuma.
Vihart kavart a Kneecap fellépése a Sziget Fesztiválon, a kormány után több mint 150 művész is azt követelte, hogy mondják le a koncertet.
Az influenszernek bíróság elé kellett állnia, de hozzászólása még a bírót is megnevettette.