Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Két magyar cég szerepel a Handelsblatt Európa ötszáz vezető cégét rangsoroló listáján, amelyet a német gazdasági lap a tavalyi év forgalma alapján állított össze. A Mol a 129., a Magyar Telekom a 475. helyen áll.
A lista éllovasa a Royal Dutch Shell, az első három helyet európai olajipari cégek foglalják el. A nyereségtermelő képességet tekintve ugyanakkor az orosz cégek teljesítettek a legjobban az összesítés szerint: míg a listán szereplő cégek forgalmukhoz képest átlagosan 4,9 százalékos adózott eredményt tudtak tavaly felmutatni, az orosz cégeknél ez az arány 13,7 százalék volt.
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
A tranzakciós illeték kiterjesztése jelentősen átalakíthatja a Revolut és más neobankok vállalati díjstruktúráját.
Adózási és adatszolgáltatási kötelezettségek 2025. július 16. és 2025. augusztus 31. között.
Van a kártyás fizetés elfogadásánál kevésbé költséges megoldás is már a piacon: a qvik rendszer használatával a költségek 30–40 százalékkal mérsékelhetők.
Érdemi megtakarítást lehet elérni megfizethető, régi ingatlanban is alkalmazható okoseszközökkel. A csúcs a mindent integráló rendszer, bár ez inkább új otthonoknál célszerűbb.
A Szegedi Tudományegyetem kutatója szerint a klímaváltozás miatt viharokra, hőmérsékleti rekordokra kell számítani.