Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Az extrém hidegben a megszokottnál is nagyobb tempóban fogy a téli földgázkészlet.
Rohamosan fogy az ország földgázkészlete, mert az extrém hideg miatt jelentősen megnőtt a gázfelhasználás – írta a Magyar Nemzet. Ha a mostani, napi 0,5 százalékos tempóban apadnak a kereskedelmi földgáztárolók tartalékai, akkor február második felére akár ki is ürülhetnek.
Az állami kézben lévő létesítményekben a feltöltöttségi szint már 19 százalék alá csökkent – írta a lap. Elképzelhető persze, hogy önmagában ez is elég lesz tavaszig, főleg akkor, ha a tél második felében nem lesznek ekkora fagyok. Aradszki András, az NGM energiaügyért felelős államtitkára elmondta: folyamatosan kapja az ország a földgázt, nyomáscsökkenést sem tapasztaltak. Azt is hozzátette, hogy idén 13 százalékkal növelték a kötelezően tárolandó gázmennyiséget.
Az könnyen megijedhet, aki a Földgázszállító Zrt. honlapjáról tájékozódna, mennyi gáz van az országban, az ottani adatok szerint ugyanis 2016. szeptember 30-a volt az utolsó nap, amikor földgáz érkezett Magyarországra. Ez azonban szerencsére nem azt jelenti, hogy elakadtak a szállítások, csak azt, hogy egyszerűen rossz az oldal.
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
A tranzakciós illeték kiterjesztése jelentősen átalakíthatja a Revolut és más neobankok vállalati díjstruktúráját.
Adózási és adatszolgáltatási kötelezettségek 2025. július 16. és 2025. augusztus 31. között.
Van a kártyás fizetés elfogadásánál kevésbé költséges megoldás is már a piacon: a qvik rendszer használatával a költségek 30–40 százalékkal mérsékelhetők.
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
A háború mellett harc folyik az élelmiszerért, és repedezik a klánok és a Hamász hallgatólagos paktuma.
Vihart kavart a Kneecap fellépése a Sziget Fesztiválon, a kormány után több mint 150 művész is azt követelte, hogy mondják le a koncertet.
Az influenszernek bíróság elé kellett állnia, de hozzászólása még a bírót is megnevettette.