„Ha rendes nyugdíjat kapnánk, nem lenne szükség a 30 ezer forintra” – miért dolgozik több mint százezer nyugdíjas Magyarországon?
Tavaly már 125 ezer fölé nőtt a nyugdíj mellett dolgozók száma.
Már szinte mindenki előttünk van a régióban.
Magyarország a 130-ból a 39. helyet szerezte meg a World Economic Forum napokban nyilvánosságra hozott Global Human Capital Report 2017 című tanulmányában - írja a Portfolio.hu
Ezzel a régióból csak Romániát (42.) és Szerbiát (60.) sikerült megelőznünk, Horvátország (37.), Szlovákia (36.), Bulgária (32.), Lengyelország (31.), Lettország (28.), Litvánia (25.) és Észtország (12.) is megelőz minket.
A lap értékelése szerint az a probléma, hogy túl nagy hangsúlyt helyezünk az olcsó munkaerő jelen gazdasági igényeket kiszolgáló kihasználására, miközben keveset foglalkozunk azzal, hogy a már dolgozókat, illetve a jövő generációit felkészítsük a jövőbeni gazdaságszerkezeti átalakulásokra.
Tavaly már 125 ezer fölé nőtt a nyugdíj mellett dolgozók száma.
A tanárok bérét meg kellene háromszorozni, de Mészáros Lőrinc vagyonát csak egyszet lehet elvenni.
A sérültnek élete végéig jár ingyen az összkomfortos lakás.
Egyelőre nincs új időpont.
A Bonbonetti irodákat is fog építeni.
Nagy Gábor Bálint azt mondta, a pótmagánvád elnevezésű büntetőeljárási megoldás eddig nem vezetett eredményre.
Tizenkét devizahiteles ügyben vizsgálja felül a Kúria a saját korábbi határozatát.