szerző:
MTI
Tetszett a cikk?

Javulhat Budapest éjszakai tömegközlekedése, miután szeptember 1-jétől a BKV megduplázza eddigi 220 kilométeres és 752 megállós éjszakai buszhálózatát - közölte a cég vezérigazgató-helyettese.

Menyhért László szerint az eddigi tizenkilencnél tízzel több éjszakai buszjárattal, a főváros szinte teljes egészét lefedő hálózattal biztosítják majd, hogy a kertvárosokban is legfeljebb 1-1,5 kilométeres gyaloglással megállóhelyet találhatnak az utazni vágyók.

A vezérigazgató-helyettes kifejtette, hogy az új hálózat keretében mintegy 30 helyen átszállási csomópontokat alakítottak ki. Ezeken a különböző irányból érkező buszok egy közös megállóhelyen bevárják egymást, s néhány perces várakozás után indulnak tovább.

Az új éjszakai hálózat járművei a korábbi "É" betű helyett 9-sel kezdődő háromjegyű számmal közlekednek. Több útvonalon növekszik a járatsűrűség, amely 30 és 120 perc között változik majd. Lesznek olyan területek, például a belvárosi Rákóczi út, ahol a különböző városrészbe tartó buszok közlekedése miatt óránként nyolc járművön is utazni lehet.

A cég az évi 100 millió forintos többletkiadást jelentő új hálózati rendszert belső tartalékaiból működteti, mivel a fővárosi önkormányzat nem ad hozzá pénzt. Az éjszakai járatokon csakúgy mint nap közben bérlettel vagy egy vonaljeggyel lehet majd utazni. A vezérigazgató-helyettes közölte azt is, hogy három hónapi tapasztalat birtokában, szükség esetén készek változtatásra is. A rendszer főpróbáját augusztus 31-re virradó éjszaka tartják.

Bősze Sándor főosztályvezető megjegyezte, hogy öt évnyi gondolkodás után, illetve a civil felvetések hasznosításával mára ért meg a helyzet az új rendszer bevezetésére.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

MTI Itthon

Ritkítja járatait a BKV?

A főpolgármester-helyetteshez fordul a Városi és Elővárosi Közlekedési Egyesület, mert információik szerint a BKV Rt. május elejétől járatritkítási programot kezdett a főváros engedélye, és az utasok tájékoztatása nélkül.

MTI Itthon

Demszkytől kérnek nagyobb megbecsülést a BKV-dolgozók

Munka- és életkörülményeik javítását, nagyobb erkölcsi és anyagi megbecsülést kértek a BKV érdekképviseleti vezetői a főpolgármesterhez írt levelükben. Aba Botond, a BKV vezérigazgatója szerint folyamatosan tárgyalnak a szakszervezetek követeléseiről.