Elutasították a Rejtővel kapcsolatos K&H-panaszt

A Legfőbb Ügyészség a K&H-üggyel kapcsolatban elutasította a K&H Equities Rejtő E. Tiborral kapcsolatos panaszát - közölte ügyvédjén keresztül a bank volt vezérigazgatója.

  • MTI MTI
Elutasították a Rejtővel kapcsolatos K&H-panaszt

A brókercég szeptember elején javasolt további nyomozást többek között a volt bankvezérrel kapcsolatban, mert álláspontja szerint "nyilvánvaló eltérés mutatkozott a cég által feltártak és a hatóságok megállapításai között az egyes személyek visszaélésekkel kapcsolatos felelősségéről".

A Legfőbb Ügyészség azonban elutasította a panaszt, amellyel szemben további jogorvoslatnak nincs helye - olvasható a volt bankvezér ügyvédjén keresztül kiadott közleményében. Eszerint az ügyészség megállapította, hogy a korábbi gyanúsítással ellentétben Rejtő E. Tibornak a K&H Equities-nél elkövetett sikkasztásból anyagi előnye nem származott.

Varga Jenő, a Fővárosi Főügyészség szóvivője hétfőn még arról beszélt, hogy a Fővárosi Főügyészség részben helyt adott a K&H Equities beadványának, és a nyomozás folytatását rendelte el.

A K&H Equities szeptemberi közleménye szerint a beadványok számos olyan további nyomozati cselekményt javasolnak, amelyeket nem folytattak le az eredeti nyomozati eljárás során, és amelyek más, súlyosabb következtetéshez vezetnének bizonyos személyek visszaélésben játszott szerepéről.

A rendőrségi nyomozás befejezésekor a K&H Equities gondosan áttanulmányozta a rendőrség által feltárt bizonyítékokat. Azokban az esetekben, amelyekben nyilvánvaló eltérés mutatkozott a cég által feltártak és a hatóságok megállapításai között az egyes személyek visszaélésekkel kapcsolatos felelősségéről és érintettségéről, a K&H Equities erre hivatalos formában felhívta a hatóságok figyelmét - áll a közleményben.

A svédek hat hónapra voltak tőle, a románoknak hat bombára elég nyersanyaguk volt – így lett 25 ország majdnem atomhatalom

A svédek hat hónapra voltak tőle, a románoknak hat bombára elég nyersanyaguk volt – így lett 25 ország majdnem atomhatalom

Az első atombomba ledobása óta több mint két tucat ország akart nukleáris fegyvert, ám a nagyhatalmak így vagy úgy, de mindig találtak eszközt a leszerelésükre. Spanyolország, Svájc, Svédország Románia, Tajvan és egy sor másik ország mind előrehaladott programot vitt a tömegpusztító fegyverek előállítására, ahol nem egyszer a szerencse hozta el az áttörést. A tervek feladásához pedig minden esetben erős diplomáciai, vagy katonai ráhatás kellett.