150 fővárosi tanár kezd éhségsztrájkba

Éhségsztrájkba kezd a bezárásra ítélt Lengyel Gyula Kereskedelmi Szakközépiskola több tanára, valamint a diákok szülei és a hozzájuk csatlakozó szimpatizánsok - közölte a fővárosi oktatási intézmény egyik pedagógusa.

  • MTI MTI
150 fővárosi tanár kezd éhségsztrájkba

Pécsi Ágnes azt követően nyilatkozott, hogy becslése szerint mintegy 300-an demonstráltak reggel a fővárosi önkormányzat épülete előtt tiltakozva az ország legöregebb szakképző intézményének bezárása ellen.

A tanár arra hívta fel a figyelmet, hogy az oktatási intézmény "teltházzal" működik, ezért is tartják megdöbbentőnek, hogy a főváros az iskola júliusi megszüntetését tervezi.

Közölte: mindent megtesznek azért, hogy a döntést az önkormányzat megváltoztassa. Ezért jövő hétfő reggelig tartó éhségsztrájkba kezd 150 kollégájával, szülőkkel, volt diákokkal, valamint a tiltakozáshoz csatlakozó szimpatizánsokkal.

Mint mondta, egy hét múlva, hétfő reggel várják a fővárosi önkormányzat oktatási bizottságának a tagjait az oktatási intézménybe.

A svédek hat hónapra voltak tőle, a románoknak hat bombára elég nyersanyaguk volt – így lett 25 ország majdnem atomhatalom

A svédek hat hónapra voltak tőle, a románoknak hat bombára elég nyersanyaguk volt – így lett 25 ország majdnem atomhatalom

Az első atombomba ledobása óta több mint két tucat ország akart nukleáris fegyvert, ám a nagyhatalmak így vagy úgy, de mindig találtak eszközt a leszerelésükre. Spanyolország, Svájc, Svédország Románia, Tajvan és egy sor másik ország mind előrehaladott programot vitt a tömegpusztító fegyverek előállítására, ahol nem egyszer a szerencse hozta el az áttörést. A tervek feladásához pedig minden esetben erős diplomáciai, vagy katonai ráhatás kellett.