Eddig 604 milliárd az NFT-programban

Az európai uniós fejlesztési források felhasználása során a 2004-2006. évi I. Nemzeti Fejlesztési Tervben (NFT) eddig 604,2 milliárd forintot fizettek ki a mintegy 670 milliárd forint keretből.

  • MTI MTI
Eddig 604 milliárd az NFT-programban

Az NFÜ adatai szerint Magyarország a 2004-ben csatlakozott tagországok között ezzel a teljesítménnyel az első helyen áll a kifizetéseket tekintve.
 
Az európai uniós források felhasználási szabályai szerint az I. Nemzeti Fejlesztési Terv programjait 2008. végéig kell végrehajtani, és a támogatásokat kifizetni.
 
A Nemzeti Fejlesztési Ügynökség (NFÜ) honlapján közzétett információ szerint az I. NFT öt operatív programjában 19.748 szerződést kötöttek 715,6 milliárd forint támogatásra.
 
Az Agrár és Vidékfejlesztési Operatív Programban (AVOP) 98,5 milliárd forintot fizettek ki a mintegy 113 milliárd forint támogatásból.
 
A Gazdasági Versenyképességi Operatív Program (GVOP) keretében a 161 milliárd forint szerződéssel elkötött támogatásból 137 milliárd forintot fizettek ki.
 
A Humánerőforrás-fejlesztési Operatív Program (HEFOP) 196,3 milliárd forint támogatásra szerződött az irányító hatóság, ebből 154,7 milliárd forintot utaltak ki a nyerteseknek.
 
A Környezetvédelmi és Infrastruktúra Operatív Programban (KIOP) a 119,2 milliárd forintból 105,1 milliárd forintot fizettek ki.
 
A Regionális Fejlesztési Operatív Program (ROP) 125,9 milliárd forint leszerződött támogatásából mintegy 109 milliárd forint jutott el a nyertesekhez.

A svédek hat hónapra voltak tőle, a románoknak hat bombára elég nyersanyaguk volt – így lett 25 ország majdnem atomhatalom

A svédek hat hónapra voltak tőle, a románoknak hat bombára elég nyersanyaguk volt – így lett 25 ország majdnem atomhatalom

Az első atombomba ledobása óta több mint két tucat ország akart nukleáris fegyvert, ám a nagyhatalmak így vagy úgy, de mindig találtak eszközt a leszerelésükre. Spanyolország, Svájc, Svédország Románia, Tajvan és egy sor másik ország mind előrehaladott programot vitt a tömegpusztító fegyverek előállítására, ahol nem egyszer a szerencse hozta el az áttörést. A tervek feladásához pedig minden esetben erős diplomáciai, vagy katonai ráhatás kellett.