Leszakadt a nemrég felújított Rába-híd járdája - fotó

Leszakadt a nemrég pályázati pénzből felújított Rába-híd gyalogjárdájának egy része Kenyeri közelében - írta keddi számában a Vas Népe.

  • hvg.hu hvg.hu
Leszakadt a nemrég felújított Rába-híd járdája - fotó

A szakemberek szerint a megrongálódott rész a hídnak csak egy tartozéka, tehát a híd leszakadásáról nincs szó, a tartószerkezet nem sérült meg, a tartóelemek megfelelő állapotban vannak. A műszaki hibát az okozta, hogy a víz a szegélyek mentén beszivárgott a szerkezetbe és olyan mértékű korróziót okozott, hogy a betonban lévő acélbetétek teljesen elkorrodálódtak.

Amint azt a lap megírta, a hídon idén tavasszal újították fel az aszfaltburkolatot pályázati pénz felhasználásával. A rendbetétel során nagyobb mértékű beavatkozást szerettek volna elvégezni a szakemberek, de ez a pályázatba már nem fért bele. 

A híd mindkét oldali szegélyének cseréjére újabb közbeszerzési pályázatot kell készíteni, az ehhez szükséges dokumentumokat most készítik. A kivitelezési munkák várhatóan 2010 márciusában kezdődhetnek meg, az útpénztár keretéből. Addig a megsérült szakaszt lezárták, a hídon félpályás forgalomkorlátozást vezettek be. A balesetről készült fényképeket megtekinthetk a Vas Népén.

A svédek hat hónapra voltak tőle, a románoknak hat bombára elég nyersanyaguk volt – így lett 25 ország majdnem atomhatalom

A svédek hat hónapra voltak tőle, a románoknak hat bombára elég nyersanyaguk volt – így lett 25 ország majdnem atomhatalom

Az első atombomba ledobása óta több mint két tucat ország akart nukleáris fegyvert, ám a nagyhatalmak így vagy úgy, de mindig találtak eszközt a leszerelésükre. Spanyolország, Svájc, Svédország Románia, Tajvan és egy sor másik ország mind előrehaladott programot vitt a tömegpusztító fegyverek előállítására, ahol nem egyszer a szerencse hozta el az áttörést. A tervek feladásához pedig minden esetben erős diplomáciai, vagy katonai ráhatás kellett.