A felsorolt területeken kijelölt tűzrakóhelyeken, valamint a közút- és vasút menti fásításokban is tilos tüzet gyújtani, beleértve a parlag és gazégetést is. Szabó József erdészeti igazgató továbbá arra figyelmeztet, hogy a közúton és vasúton utazók, az erdőben kirándulók, a mezőgazdasági területeken dolgozók ne dobjanak el égő cigarettacsikket.
A tilalom elrendelését az indokolta, hogy az utóbbi időben ugrásszerűen megnőtt a szabadtéri, ezen belül az erdőtüzek száma Somogyban. A hirtelen nappali felmelegedés és csapadékmentes, száraz időjárás miatt a megye erdőterületein és annak környezetében - különösen a parlag- és legelő területekkel határos erdőkben - fokozott tűzveszély alakult ki.
Aki a tűzgyújtási tilalomra vonatkozó rendelkezéseket megszegi, százezer forintig terjedő erdővédelmi bírsággal sújtható - áll az Erdészeti Igazgatóság közleményében.