Lázár-Navracsics csúcs lesz holnap Brüsszelben

Lázár János Miniszterelnökséget vezető miniszter csütörtökön Brüsszelbe látogat, ahol megbeszéléseket folytat Corina Cretu regionális politikáért felelős uniós biztossal, Walter Deffaaval, a Regionális és Várospolitikai Főigazgatóság vezetőjével és találkozik Navracsics Tibor kulturális, oktatási, ifjúságpolitikai és sportügyi biztossal is - közölte a Miniszterelnökség szerdán.

  • MTI MTI
Lázár-Navracsics csúcs lesz holnap Brüsszelben

Lázár János holnap Brüsszelbe utazik, ahová elkíséri Vitályos Eszter Zsuzsanna európai uniós fejlesztésekért és Takács Szabolcs Ferenc európai uniós ügyekért felelős államtitkár is.

A miniszterelnökséget vezető miniszter tárgyalásain napirendre kerülnek a 2007-2013-as európai uniós fejlesztési időszak zárásához, valamint a 2020-ig tartó ciklus pályázati kiírásainak előkészítéséhez kapcsolódó feladatok.

A látogatás során Lázár János találkozik Navracsics Tibor kulturális, oktatási, ifjúságpolitikai és sportügyi biztossal, majd megbeszélést tart Magyarország brüsszeli állandó képviseletének vezetőivel, amit állománygyűlés követ.

A Miniszterelnökség hozzátette, hogy Lázár János első alkalommal találkozik az állandó képviselet állományával azt követően, hogy 2014 végétől az európai uniós ügyek és az állandó képviselet kormányzati felügyelete a Külgazdasági és Külügyminisztériumtól átkerült a Miniszterelnökséghez.

 

 

A svédek hat hónapra voltak tőle, a románoknak hat bombára elég nyersanyaguk volt – így lett 25 ország majdnem atomhatalom

A svédek hat hónapra voltak tőle, a románoknak hat bombára elég nyersanyaguk volt – így lett 25 ország majdnem atomhatalom

Az első atombomba ledobása óta több mint két tucat ország akart nukleáris fegyvert, ám a nagyhatalmak így vagy úgy, de mindig találtak eszközt a leszerelésükre. Spanyolország, Svájc, Svédország Románia, Tajvan és egy sor másik ország mind előrehaladott programot vitt a tömegpusztító fegyverek előállítására, ahol nem egyszer a szerencse hozta el az áttörést. A tervek feladásához pedig minden esetben erős diplomáciai, vagy katonai ráhatás kellett.