Mindenki tudja, hogy manipulatív a Fidesz módszere, de akkor mire jó a Voks 2025?
A nemzeti konzultációk soha nem vonják be érdemben az embereket semmilyen döntés-előkészítésbe.
A Frankfurter Allgemeine Zeitung szerint Magyarországon a korrupció és a kormány hibái jelentik a témát, és ezek sokkal kényesebbek Orbán számára, mint a Nyugaton megfogalmazódó, ám Magyarországon visszhangra alig találó kijelentések arról, hogy Vlagyimir Putyin Oroszországának mintájára irányított demokráciává akarja tenni Magyarországot.
A Frankfurter Allgemeine Zeitung (FAZ) című konzervatív német lap a magyar belpolitikai helyzetről közölt beszámolót keddi számában.
A FAZ Visszatérés a belpolitikába címmel közölte Stephan Löwenstein írását, aki szerint Orbán Viktornak iskolai demonstrációkkal és korrupciós vádaskodásokkal "kell szembesülnie". A Klebelsberg Intézményfenntartó Központtal kapcsolatban (Klik) azt írta, hogy az intézmény létrehozása az igazságosság, az egységesség és a hatékonyság növelését célozta, de "az eredmény ennek majdnem pontosan az ellenkezője lett", és attól lehet tartani, hogy nem túlzóak a beszámolók, amelyek szerint egy villanykörte kicserélését hetekig tartó engedélyezési eljárás előzi meg.
Hozzátette, hogy a "Fidesz-kormány a megszokott ignoranciával reagált" a tiltakozásokra, és a baloldali ellenzék rosszindulatú kampányának tulajdonította azokat, de "lassacskán enged" a követeléseknek.
A Magyar Nemzeti Bank-alapítványok pénzügyeinek eltitkolását lehetővé tevő törvénymódosításra adott alkotmánybírósági reakcióval összefüggésben kiemelte, hogy a fejlemény "veszélyes" Orbán Viktor számára, és "erősen emlékeztet" a 2014-es választási győzelme után kialakult helyzetre, amelyben pártja és személyes támogatottsága "példátlan sebességgel csökkent".
Mint akkor, úgy most is a korrupció és a kormány hibái jelentik a témát, és ezek sokkal kényesebbek Orbán számára, mint a Nyugaton megfogalmazódó, ám Magyarországon visszhangra alig találó kijelentések arról, hogy Vlagyimir Putyin Oroszországának mintájára irányított demokráciává akarja tenni Magyarországot – fejtette ki a FAZ szerzője.
Hozzátette, hogy a kormányfő 2015-ben egy "vakmerő manőverrel", a migráció témájára építve oldotta meg a helyzetet, de úgy tűnik, hogy Magyarországon ez az ügy már elintézettnek számít, és így "visszatér a belpolitika".
A nemzeti konzultációk soha nem vonják be érdemben az embereket semmilyen döntés-előkészítésbe.
Az Ügyvédkör elnökét és egy volt belügyminisztert kérdeztünk.
Ma egy éve szűnt meg a kötelező akciózás, a kormány azonban nem tudta elengedni.
Visszaállt a háború kitörése előtti vámrendszer az EU és Ukrajna között.
Még mindig téma a szombati budapesti Pride a világsajtóban.
A szakértő szerint Európa vezetői végre ráébredtek a geopolitikai veszélyekre.