A sajtó szabadságáért tüntetett a Momentum – videó
A demonstráción nagyjából annyian voltak, mint Hadházy Ákos szokásos keddi tüntetésein.
hvg.hu
A Szuverenitásvédelmi Hivatal elé hívott össze tüntetést a Momentum. Tudósítónk szerint 20 perccel a hivatalos kezdés előtt a színpad már állt, és a Sánc utcát is lezárták.
Reggel óta a Szuverenitásvédelmi Hivatal előtt demonstrál a Momentum, délutánra pedig tüntetést szerveztek. Olvass még több prémium tartalmat a hvg360-on!
A Momentum politikusai már megérkeztek, ott van köztük Stummer János is, aki nemsokára elfoglalja majd Orosz Anna helyét az Országgyűlésben.
Néhány perccel hét óra után elkezdődött a tüntetés. Először Varsányi Áron, a Momentum szóvivője lépett a színpadra, aki beszámolt a párt reggeli akciójáról, melynek keretében vörös festékkel öntötték le a Szuverenitásvédelmi Hivatal kerítését.
A demonstráción nagyjából annyian voltak, mint Hadházy Ákos szokásos keddi tüntetésein. A Szuverenitásvédelmi Hivatal kerítése előtt rendőrsorfal állt.
Az első felszólaló Tompos Márton volt, aki beszédét a megmaradt független médiumok és néhány civil szervezet nevének felsorolásával kezdte. „Ezek mind végveszélyben vannak” – mondta.
Szerinte a törvényjavaslat megágyaz minden kritikus civil szervezet és sajtótermék betiltásának, és a következő lépés az orosz úton a pártok és politikusok betiltása lesz.
A Momentum elnökét Bodnár Zsuzsa, az Átlátszó újságírója követte, majd utána Forgács Péter rendező, a Freeszfe Egyesület elnöke beszélt.
A következő felszólaló Lőcsei Lajos momentumos országgyűlési képviselő volt. „Mondtuk, hogy nem fognak megállni a gyülekezési jogunk korlátozásánál” – hangsúlyozta.
Utolsóként Bedő Dávid, a Momentum frakcióvezetője tartott beszédet, aki arra kérte a résztvevőket, hogy vasárnap is jöjjenek el tüntetni. A rendezvény végén néhányan még körbeállták a HírTV stábját, és „hazudik a tv” bekiabálásokkal zavarták meg a bejelentkezésüket.
A minisztériumnak világossá kell tennie, hogy Gustav Klimt Afrikai herceg című festményének kiviteli engedélyeztetési folyamata során becsapták őket, vagy ők hibáztak. Enélkül rajtuk marad a gyanú, hogy valami még súlyosabb dolog történt – állítja Molnos Péter művészettörténész.