Letartóztatták Kökény Attila testvérét
Kamionok kifosztásával vádolják Kökény Attila bátyját, Józsefet, aki ennek ellenére vallomásában ártatlannak vallotta magát - írja a Blikk.
Kamionok kifosztásával vádolják Kökény Attila bátyját, Józsefet, aki ennek ellenére vallomásában ártatlannak vallotta magát - írja a Blikk.
Havonta 374 ezer forintot fordíthatnak az irodájuk fenntartására a parlamenti képviselők. A költségeket az Országgyűlési Hivatal állja, ez a Blikk számításai szerint akár 893 millió forintba is kerülhet a költségvetésnek egy évben.
Az iskolákban keletkezett, vagy összegyűjtött papírt, vagy más szelektíven gyűjtött háztartási hulladékot az intézmény csak a közszolgáltatónak, vagy az általa megbízott cégnek adhatja át 2015 január 1-jétől - írja a Népszabadság az új hulladéktörvényre hivatkozva.
Hideg nem lesz ugyan hétvégén, de bármikor eleredhet az eső. Lehűlésre hétfőn számíthatunk.
Áramütést szenvedett három ember színpadépítés közben Taksonyban. 187 lakásban nem volt áram – közölték a katasztrófavédelemtől.
A Nyitott Balaton kampány részeként belülről nézhették meg turisták pénteken a Kőröshegyi völgyhidat. Az M7-esen autópálya Zamárdi és Balatonszárszó közötti szakaszán található viaduktnak összesen tizenhat üreges pillére van, ezek közül a legmagasabb majdnem 80 méter, és a legalacsonyabb is 17,70 méteres. A hídvizsgálatok miatt két pillérbe liftet építettek be.
Forgalomkorlátozásokra kell számítani a Kis Rókus utcában szombaton a volt Ipari Minisztérium Margit körúti épületének bontása miatt - közölte a beruházó pénteken.
Pálinkás József szerint az MTA nyelv- és irodalomtudományok osztálya április elsején olyan állásfoglalást adott ki a Nyelvstratégiai Intézettel kapcsolatban, amely sértettséget fejezett ki és politikai indíttatású volt - számolt be a Nyelv és Tudomány. A Pálinkás által vitatott állásfoglalás elsősorban arra mutatott rá, hogy a kormány nem egyeztetett az akadémiával, illetve általában a tudományos intézetekkel, kutatóhelyekkel.
Összeütközött két autó a régi 5-ös főút 159-es kilométerénél, Szatymaznál péntek délután. Három ember megsérült.
Előállítottak egy személyt, akinek folyamatban van a kihallgatása a Vajdasági Magyar Szövetség elnökét ért inzultussal kapcsolatban.
A Fidesz-KDNP pártszövetség tagjairól készült fotókat közölt Facebook-oldalán Orbán Viktor. Az első kép 2010-ben, a második 2014-ben készült. Az egymás alá helyezett fotók mellett a kommentár csak annyi: before-after, vagyis előtte-utána.
Gázolás miatt az Orosháza-Battonya és a Dombóvár-Gyékényes vonalon is állnak a vonatok - közölte Kavalecz Imre, a Mávinform pénteken.
Rövidített útvonalon jár szombaton a budapesti 2-es villamos, mert politikai rendezvényt tartanak a Kossuth téren. A 15-ös buszt is érinthetik a lezárások – közölte a BKK.
Súlyosbította a bíróság a pécsi egyetemen és a Zsolnay-negyedben maszturbáló férfi büntetését. Két és fél évet kell fegyházban töltenie. A 34 éves vádlott tudja, hogy beteg, parafíliás, és azt utolsó szó jogán megbánta, amit tett – írja a PécsMa.hu.
Egy környékbeli állatartó telepről szivároghat trágyalé a mernyei tórendszerbe Somogy megyében - írja a sonline.hu.
Összesen nyolc év két hónap börtönbüntetésre ítélte a Szekszárdi Járásbíróság pénteken azt a szekszárdi férfit, aki brutálisan megvert és fogva tartott nőket, egyiküket prostitúcióra kényszerítette. Az ítélet nem jogerős.
Összesen 8 elméletet hallottunk arról, mi zajlik a politika színfalai mögött, kinek áll érdekében a szocialista Molnár Zsolt gyengítése. Közel tucatnyi országos politikussal beszéltünk, az MSZP-től a baloldali szövetségesein keresztül a Fideszig, és ha csak a negyede igaz annak, amit mondtak, akkor a Molnár-ügy mögött hatalmas erők mozognak, mindenki harcol mindenkivel. Vagy csak paranoiásak lettek a politikusaink.
Cigarettacsempészetért tartóztatták le Ferencsik Attilát, Portik Tamás egykori tulajdonostársát - értesült az Index.
Bajnai Gordon azért gratulált Magyarország kormányának és Lázár Jánosnak, mert a "Norvég Alaptól érkező 40 milliárdtól is megvédik az országot". Az LMP álláspontja szerint nem az Európai Unió vagy a Norvég Alap, hanem az Orbán-kormány bünteti Magyarországot.
Szigorú ellenőrzésen esett át a vizsga előtt az a hanganyag, amelyet a csütörtöki angol írásbeli érettségin játszottak le a diákoknak. A felvétel mind tartalmilag, mind a minőségét tekintve megfelelt az előírásoknak – ezt közölte pénteken az Oktatási Hivatal. Csütörtökön több tanuló illetve szülő is panaszkodott a szerintük rossz minőségű hanganyag miatt.