Egész héten száraz idő várható, a nap is kisüt
Száraz és napsütés idő valószínű szerdán, és eső vagy hó a következő napokban sem várható, de 1-2 fokkal visszaesik a hőmérséklet.
Száraz és napsütés idő valószínű szerdán, és eső vagy hó a következő napokban sem várható, de 1-2 fokkal visszaesik a hőmérséklet.
Kiraboltak kedd este egy győri pékséget – közölte a megyei rendőr-főkapitányság szóvivője.
Medgyessy Péter szerint a változást akaró választók kényszerítik majd együttműködésre az ellenzéki pártokat, a kérdés csak az, lesz-e olyan személyiség, aki köré csoportosulhatnak ezek az erők. A volt kormányfő kedden este az ATV Egyenes beszéd című műsorában azt mondta: ő kora miatt már biztosan nem vállalná ezt a vezető szerepet, de nevek említése nélkül megjegyezte, vannak olyanok, akiket alkalmasnak talál erre a feladatra.
Teherautó platója zúzott halálra egy férfit Szentendrén kedd este.
Bántalmazták a szombati budapesti békemenetről hazatérők egy csoportját Székesfehérváron - közölte kedden a Fidesz székesfehérvári szervezete.
Feltehetően calicivírus okozta megbetegedések miatt látogatási tilalmat rendeltek el a szekszárdi Balassa János kórház 1. számú belgyógyászati osztályán - közölte a kórház igazgatója kedden.
A kétórás megbeszélés után is maradtak nyitott kérdések Orbán Viktor és José Manuel Barroso között, de az MNB-t és a PSZÁF-ot biztosan nem vonják össze, és egyéb pontokban is engedtünk - mondta el Brüsszelben a magyar kormányfő. Két ügyben azonban nem született megegyezés, itt "további egyeztetések szükségesek".
„Ha másként nem megy, húzzál zsákot a Lomnici fejére, mert még vágóképben sem látszódhat a riportban" – állítása szerint ezt az utasítást kapta felettesétől az a köztévés riporter, akinek az anyagában kitakarták a Legfelsőbb Bíróság volt elnökét. Az MTV Híradó munkatársa levelet írt az ügyben a Médiatanácsnak, de ahogy onnan korábban közölték, nem indítottak vizsgálatot. A levélből egy sajtótájékoztatón Nagy Navarro Balázs szakszervezeti vezető olvasott fel, aki egyik társával éhségsztrájkolt a kitakarás miatt.
Tizenkét év fegyházbüntetésre ítélte emberölés kísérlete és lőfegyverrel való visszaélés miatt első fokon a Fővárosi Törvényszék kedden azt a fiatalembert, aki 2010 augusztusában három lövést adott le egy budapesti nagyáruházban, és megsebesített két biztonsági őrt. A bíróság mellékbüntetésként 10 évre eltiltotta a férfit a közügyek gyakorlásától.
Miközben a tudományos közvélemény türelmetlenül várja, hogy a Semmelweis Egyetemen felálljon a Schmitt Pál doktori disszertációját kivizsgáló bizottság, az időközben feltárt újabb plágiumvádra már nem is reagált az államfő.
Jogerősen helybenhagyta a Pécsi Ítélőtábla kedden egy rendőr 180 ezer forintos pénzbüntetését, aki 2009 júliusában Pécsen az után büntetett meg egy újságírót szabálytalan parkolás miatt, hogy a riporter rendőri irányítás mellett állította le autóját egy baleseti helyszínen.
Februártól Akvárium néven működik a Gödör Klubnak eddig otthont adó Erzsébet téri épület - mondta Muraközy Péter, a kulturális centrum leendő programszervezője.
Németh Lászlóné egy 116 négyzetméteres lakás tulajdonosa - többek között ez derül ki a fejlesztési miniszter vagyonnyilatkozatából.
Összesen több mint százmillió forint, ügyvédi letétbe helyezett pénz elsikkasztásával, valamint többrendbeli csalással és okirat-hamisítással vádolja a Zala Megyei Főügyészség azt a volt győri ügyvédet és egyetemi oktatót, aki az első bírósági tárgyaláson azt állította: politikusoknak közvetítette az eltűnt összegeket.
Engedély nélkül vásároltak fel nagy mennyiségben fémhulladékot egy szombathelyi magáningatlanon - közölte Cséve Szabolcs, a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) Vas Megyei Vám- és Pénzügyőri Igazgatóságának a szóvivője.
Szabó Loránd, Dombóvár független polgármestere felbujtóként sikkasztást követett el a Kúria jogerős, harmadfokú keddi ítélete szerint. A Kúria - helybenhagyva a Pécsi Ítélőtábla másodfokú határozatát - két év, három évre felfüggesztett börtönbüntetésre ítélte Szabó Lorándot.
Az LMP szerint a gyülekezési jog korlátozása, hogy a főváros és a kormány minden jelentős fővárosi helyszínt lefoglalt március 15-re, ha viszont mégsem tartanak minden lefoglalt helyen központi rendezvényeket, az visszaélés a gyülekezési joggal. A párt bírósághoz fordul.
Hiába mentek el legalább százezren a kormányt támogató szombati Békemenetre, nem valószínű, hogy a Fidesz a jövőben áttérne az utcai politizálásra – mondták a hvg.hu-nak fideszes politikusok. Az MSZP viszont az utca felé veszi az irányt.
Polgárjogi Mozgalom a Köztársaságért néven működik tovább a Roma Polgárjogi Mozgalom - közölte Horváth Aladár, a szervezet vezetője kedden, budapesti sajtótájékoztatóján.
A BKV finanszírozásáról és forrásmegosztásról is dönthet a Fővárosi Közgyűlés szerdai ülésén.