Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Az új Prius, amely 38 kilométert tesz meg egy liter üzemanyaggal, 2,05 millió jentől (21 600...
Az új Prius, amely 38 kilométert tesz meg egy liter üzemanyaggal, 2,05 millió jentől (21 600 dollár) vásárolható meg a szalonokban. A korábbi változat ára 2,33 és 3,34 millió jen között mozgott.
A Toyota világszerte több mint egymillió Priust értékesített. Az új modell, amelyre ezidáig 80 ezer megrendelés érkezett be, a tervek szerint hazájában is próféta lesz – ez havonta 10 ezer autó eladását jelenti.
A nagy rivális, februárban debütált Honda Insightból (amelynek ára 1,89 és 2,21 millió jen között mozog) áprilisban 10 481-et adtak el a szigetországban. Ezzel először fordult elő, hogy az eladási listán egy hibrid modell végzett az élen.
A Credit Suisse becslése szerint egy Prius eladásán a Toyota a 100 000 jen üzemi nyereséget realizál, ez hét százaléka annak a profitnak, amely egy Tundra kisteherautó eladásából származik.
A befektetők hűvösen reagáltak a Toyota ambiciózus terveire: az autógyártó árfolyama, amely az év eleje óta 21 százalékot emelkedett, a bejelentés után két százalékot esett.
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
A tranzakciós illeték kiterjesztése jelentősen átalakíthatja a Revolut és más neobankok vállalati díjstruktúráját.
Adózási és adatszolgáltatási kötelezettségek 2025. július 16. és 2025. augusztus 31. között.
Van a kártyás fizetés elfogadásánál kevésbé költséges megoldás is már a piacon: a qvik rendszer használatával a költségek 30–40 százalékkal mérsékelhetők.
Nagy feltűnést keltett és sok díjat elnyert A fehér várkastély című, Japánban, az Edo-korban játszódó társasjáték. Az alapötlete olyan, hogy elsőre nem is érti az ember, hogy lehet ezt kivitelezni, de az első játék után kiderül: A fehér várkastély rászolgált a sikerére.
Pálinkás József, az MTA volt elnöke a Népszavának arról is beszélt, hogy a magyar kormánynak nincs semmiféle tudománypolitikája, csak kósza ötletei.
A Gyurcsány-tánc óta nem láttunk ilyet.