Nem félünk eléggé
Az elmúlt években drámaian nőtt a kibertámadások gyakorisága és súlyossága. A hazai cégek – különösen a kis- és középvállalkozások – kockázatérzékelése és felkészültsége azonban érdemben elmarad a helyzet által indokolt mértéktől.
A májusban megalakuló leendő új kormány egyik fő feladatának a versenyképesség növelését tartja, amelynek része kell, hogy legyen a hazai kis- és középvállalkozások versenypozíciójának erősítése. A kkv-k körében közvetlenül az országgyűlési választások előtt végzett kutatás során kiderült, 52 százalékuk nem számít változásra.
A vasárnapi választásokat követően tartott sajtótájékoztatón elhangzott, hogy az új kormány egyik fő feladatának tekinti az ország versenyképességének növelését, emellett pedig kiemelten kezelik a mikro-, kis- és középvállalkozások helyzetét. A következő negyedévben döntő jelentőségű lesz a hazai vállalkozások számára, hogy a leendő új kabinet hogyan lát munkához. Az új kormánnyal szembeni fokozott várakozásokat jól mutatja a kkv körében végzett, az országgyűlési választásokat megelőző K&H kutatás, amelyben 700 vállalkozás vezetőjét kérdezték meg arról, az elkövetkező egy évben mit várnak a kormányzati gazdaságpolitikától.
„A megkérdezett vállalkozások vezetői egyértelműen úgy látják, hogy az állami újraelosztás mértéke az ágazat és vállalkozásuk jövőjét meghatározó egyik legkomolyabb tényező. Az ezzel kapcsolatos várakozások nagyon pozitívak, a megkérdezett vállalkozások – csakúgymint 4 évvel ezelőtt, a választásokat megelőzően – a közterhek csökkenését és a gazdaságpolitika vállalkozásbarátabbá válását vetítik előre” – elemezte a kutatás eredményeit Németh László, a K&H kkv marketing főosztály vezetője. Ezzel összecseng, hogy a vállalkozások versenyképességének növelését segítő tényezőként leggyakrabban az adózási helyzet javulását, valamint a vállalkozóbarát törvényeket jelölték meg a kkv döntéshozók.
A saját vállalkozásra vonatkozóan a megkérdezett vállalatvezetők többsége (52%) stagnáló versenypozíciót vár az elkövetkező egy évre, miközben folyamatosan nő azon vállalkozások aránya, akik javulásra számítanak (30%), és mindössze 16%-uk véli úgy, hogy romlani fog cége versenypozíciója.
Éves árbevétel (millió forint) | Javulás | Stagnálás | Romlás |
Totál | 30 | 52 | 16 |
0 - 100 | 32 | 51 | 16 |
101 - 300 | 30 | 53 | 16 |
300 - 2000 | 21 | 58 | 21 |
A következő negyedévben javulásra, stagnálásra, vagy romlásra számít a cége helyzetét illetően? (%)
Az elmúlt években drámaian nőtt a kibertámadások gyakorisága és súlyossága. A hazai cégek – különösen a kis- és középvállalkozások – kockázatérzékelése és felkészültsége azonban érdemben elmarad a helyzet által indokolt mértéktől.
A vállalkozások számára egyre vonzóbb lehetőség saját célra villamos energiát termelni, különösen a napenergia hasznosítása révén.
A forint jelentős árfolyamingadozása érdemben megnehezíti az olyan beruházások finanszírozását, amelyek importhányadot tartalmaznak.
Két héten belüli döntést ígért, de két nap után lecsapott három iráni nukleáris létesítményre Donald Trump azzal a bombával, amellyel csak az USA rendelkezik.
Jövő héten fogadhatják el Budapest módosított költségvetését.
M. Attila négy nappal a letartóztatása előtt arról posztolt: „Legyen több Lölő, az országnak az az érdeke.”
Az oldal a MÁV térképes adatbázisának adatait jeleníti meg.
Értetlenül állnak „a várható intézkedések súlya előtt”.