Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
A társaság gyorsjelentése szerint az úgynevezett kereskedelmi profit (az egyszeri tételek kiszűrése utáni EBIT) 586...
A társaság gyorsjelentése szerint az úgynevezett kereskedelmi profit (az egyszeri tételek kiszűrése utáni EBIT) 586 millió euróra ugrott az egy esztendővel korábbi 308 millióról, messze túlszárnyalva a Bloomberg 409 milliós elemzői konszenzusát is. Ennél is kellemesebb meglepetést okozott azonban adózott soron az olasz autógyártó: a nettó profit 170 millió euróra rúgott, ami több mint nyolcszorosa a 2009 hasonló időszakában realizáltnak, s az elemzi várakozásoknál is négyszer magasabb.
Ha ennyi nem lett volna elegendő a befektetőknek a jó kedvhez, a cég vezetése még az éves árbevétel és eredmény előrejelzésen is javított. Jelenleg a Fiatnál úgy látják, hogy a 2010-es kereskedelmi nyereség biztosan meghaladja majd a 2 milliárd eurót.
A cég papírjai a gyorsjelentés nyilvánosságra kerülését követően kilőttek Milánóban. A 12,12 eurós árfolyam 3,4 százalékkal magasabb a tegnapi záróárnál, s nem mellesleg két éves csúcsnak számít.
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Összefoglaló a kedvezményes konstrukciók feltételeiről: mire, milyen feltételekkel lehet igényelni ilyen forrást?
Főszabály szerint a munkabért forintban kell fizetni. Vannak azonban kivételek, amely esetekben ettől el lehet térni.
Az idénymunkásokat foglalkoztató vállalkozásoknak kihívás a szabályok szigorodása.
Politikusokat, és résztvevőket kérdeztük Tusványoson arról, hogy el tudják-e képzelni, hogy a Fidesz 2026-ban ellenzékbe kerül.