Itt az új MNB-program: jön a minősített vállalati hitel
Új minősített hitelterméke vezet be a Magyar Nemzeti Bank. Milyen előnyöket tartogat ez a lehetőség a vállalkozások számára?
Bejött a költségvetésnek az autópálya matricákkal való ügyeskedés, mert kevesebb engedélyt adtak el, az ebből származó bevételek azonban így is nőttek – hozzávetőleg 30 százalékkal.
Idén látványosan csökkent az értékesített e-matricák száma, de a négynapos lehetőség megszüntetésével - és a D4-es kategória díjemelésével - nőttek a bevételek. Az első négy hónapban több mint 4,1 millió e-matricát értékesített az Állami Autópálya Kezelő (ÁAK) Zrt., szemben a tavalyi és a tavalyelőtti hasonló időszakban eladott ötmillióval, de az árbevétel így is nőtt – írja a Napi Gazdaság Online. Tavaly az év első négy hónapjában az ötmillió matricához 17,8 milliárd forint bevétel társult, egy évre rá pedig húszmilliárd, idén viszont az első négy hónapban 23,4 milliárd forint folyt be. Ebben szerepet játszhat a négynapos matrica megszűnése, emiatt ugyanis − a fizetős szakaszokat elkerülve − kevesebben vásároltak e-vignettát, akik viszont igen, azok csak a drágább, tíznapos jegyet vehették meg. A bevétel gyarapodásához hozzájárulhatott a nagy tehergépjárművek által használt D4-es matricák drágulása is.
Az április végéig eladott matricákból több mint 2,7 milliót a jellemzően személygépkocsikra érvényes D1-es kategóriából vették, a legtöbbet, 797 ezret áprilisban (a legkevesebb februárban fogyott). A D4-es eladásában is a február jelentette a mélypontot, de ebből márciusban adtak el a legtöbbet, 343 ezret. Ugyanez volt a trend 2010-ben és 2011-ben is, de ezekben az években áprilisban még több mint egymillió matrica kelt el.
Idén az első négy hónap bevételéből a legnagyobb tétel, 11,6 milliárd forint az éves matricák eladásából származott − jellegéből fakadóan az első hónapban adták el a legtöbbet, így a bevétel is ekkor volt a legmagasabb, több mint 9 milliárd forint (ezen belül a D1-es kategóriára jutott csaknem hatmilliárd, a D4-esre több mint 2,8 milliárd forint). A bevétel szempontjából a "hetijegy" − azaz a tíznapos matrica − áll a második helyen, és az innen befolyt 5,4 milliárd forint 200 millió híján a D1 kategóriából került ki. A havi és az egynapos matricák értékesítéséből három-három milliárd forint származott.
Új minősített hitelterméke vezet be a Magyar Nemzeti Bank. Milyen előnyöket tartogat ez a lehetőség a vállalkozások számára?
Mit mutatnak a kutatási adatok? Kell aggódni a munkahelyek elvesztése miatt?
Változásokat jelentettek be a Demján Sándor Tőkeprogramhoz kapcsolódó Demján Sándor Tanácsadási Voucher Programban.
A cégértékelés egy bonyolult, összetett folyamat, vannak azonban széles körben elfogadott értékelési módszerek, amelyek erre alkalmazhatók.
Megoldást jelenthet a magányra, de segíthet a kiégéssel és a depresszióval küzdőknek is visszatalálni magukhoz és másokhoz.
Az alig egy héten belüli, immár negyedik esetről, ami még szombaton történt, egy fideszes fővárosi politikus tett közzé videót.
Horváth László nem ellensége a fesztiváloknak úgy általában, vannak köztük jók is, például az MCC Feszt.
A modell már jobban van, három hónapig pihent és gyógyult.
A Tisza Párt elnöke magyarázatot kér, és biztosítékot követel, hogy Oroszország nem avatkozik be a magyar választásokba.
Van orbános, mészárosos, tiborczos változat is.