Dollármilliárdokat buktak a világ leggazdagabb emberei a szerdai tőzsdei zuhanás miatt

Elon Musk vagyona több mint 21 milliárd dollárral csökkent, de nem csak ő járt rosszul.

  • hvg.hu/MTI hvg.hu/MTI
Dollármilliárdokat buktak a világ leggazdagabb emberei a szerdai tőzsdei zuhanás miatt

A jórészt technológiai részvények árfolyammozgását követő Nasdaq tőzsdemutató 2022 októbere óta a legnagyobb egynapos veszteséggel zárt szerdán: az index 3,64 százalékkal zuhant néhány ágazati cég – elsősorban a Tesla és az Alphabet – kedvezőtlen negyedéves beszámolója miatt.

A Tesla részvényára 12,3 százalékkal csökkent, ez a legnagyobb árfolyamveszteség a cég történetében 2020 szeptembere óta. Ugyancsak rossz napot zárt a Google anyacége, az Alphabet, amelynek 5 százalékkal esett az árfolyama, de komoly mínuszban zárt az Amazon, az Apple, a Meta, a Microsoft és az Nvidia is. 

A zuhanás a világ leggazdagabb (részvénytulajdonos) üzletembereit sem kímélte. A Bloomberg milliárdosokat követő indexe szerint a Tesla tulajdonosának, Elon Musknak a vagyona 21,7 milliárd dollárral csökkent egy nap leforgása alatt, de az Amazon alapítója, Jeff Bezos, a Meta atyja, Mark Zuckerberg és Bill Gates is dollármilliárdokat bukott. 

A tíz leggazdagabb vagyona az alábbiak szerint alakult: 

  • Elon Musk: –21,7 milliárd dollár (jelenlegi összvagyona 241 milliárd dollár)
  • Jeff Bezos: –5,2 milliárd dollár (204 milliárd dollár)
  • Bernard Arnault: –8,6 milliárd dollár (187 milliárd dollár)
  • Mark Zuckerberg: –9,5 milliárd dollár (165 milliárd dollár)
  • Bill Gates: –2,4 milliárd dollár (157 milliárd dollár)
  • Larry Page: –7,2 milliárd dollár (155 milliárd dollár)
  • Larry Ellison: –5 milliárd dollár (153 milliárd dollár)
  • Steve Ballmer: –5,1 milliárd dollár (148 milliárd dollár)
  • Sergey Brin: –6,7 milliárd dollár (146 milliárd dollár)
  • Warren Buffet: –378 millió dollár (137 milliárd dollár)
Útmutató cégvezetőknek

Útmutató cégvezetőknek

Mikor jó egy céges hitelajánlat?

Már párszáz milliós hitelnagyság esetén is – akár több tízmillió forinttal – többe kerülhet cégünknek, ha csupán a kamatszint alapján döntünk.

Révész Sándor: A Pride betiltása nem szólhat a Pride-ról

Révész Sándor: A Pride betiltása nem szólhat a Pride-ról

A gyülekezés joga arról szól, hogy egy véleménycsoport megmutatja magát köztéren a köznek: „Itt vagyunk, ezt gondoljuk, ilyenek vagyunk, ezt akarjuk!” Aki ezt nem teheti meg, az az önkifejezés, a közéletben való részvétel alapvető jogától van megfosztva.