Nem félünk eléggé
Az elmúlt években drámaian nőtt a kibertámadások gyakorisága és súlyossága. A hazai cégek – különösen a kis- és középvállalkozások – kockázatérzékelése és felkészültsége azonban érdemben elmarad a helyzet által indokolt mértéktől.
Tovább mélyül a válság a megtépázott hírnevű amerikai repülőgépgyártónál.
A Boeing sztrájkoló dolgozói elutasították a vállalat új javadalmazási ajánlatát, amely többek között egy 35 százalékos, négy év alatt lezajló béremelést is tartalmaz. A Gépészek és Repülőgépipari Dolgozók Nemzetközi Szövetsége (IAM) elnevezésű szakszervezet tagságának 64 százaléka voksolt ellene – írja a BBC.
A Boeing 30 ezer munkavállalója vesz részt a sztrájkban, amely szeptember 13-án kezdődött, miután a cég eredeti ajánlatát elutasították. Az 25 százalékos béremelésről szólt. Október elején a vállalat 30 százalékos emelés kínált, amelyre akkor 95 százalék mondott nemet.
Az amerikai cég legutóbbi válsága januárban kezdődött, amikor az egyik gépük törzséből repülés közben kiszakadt az az elem, amelyet az ajtónyílások helyére szerelnek fel. Ugyancsak megtépázta a hírnevét, hogy a Starliner űrhajójának utasok nélkül kellett visszatérnie a Nemzetközi Űrállomásról, ahol emiatt hónapokra ott ragadt két űrhajós. Ezt tetőzte be a munkabeszüntetés, ami miatt jelentősen lelassult a gyártás.
A Boeing repülőgépgyártó részlege 4 milliárd dolláros veszteséget jelentett az elmúlt három hónapban, a védelmi részlege pedig közel 2,4 milliárdost. A cég október elején költségcsökkentési szándékkal 10 százalékos leépítést jelentett be.
Az elmúlt években drámaian nőtt a kibertámadások gyakorisága és súlyossága. A hazai cégek – különösen a kis- és középvállalkozások – kockázatérzékelése és felkészültsége azonban érdemben elmarad a helyzet által indokolt mértéktől.
A vállalkozások számára egyre vonzóbb lehetőség saját célra villamos energiát termelni, különösen a napenergia hasznosítása révén.
A forint jelentős árfolyamingadozása érdemben megnehezíti az olyan beruházások finanszírozását, amelyek importhányadot tartalmaznak.
Fél évig 5-6 ember volt kíváncsi a kertészeti tanácsaira, ma már közel kétszázezres követő tábora van Szomoru Miklós „Egy kertész kertje Pilisszentkereszten” blogjának. A kertészmérnök szerint, aki brit mintára magánkert-látogatásokat is szervez, nem kell heti 8 óránál többet dolgozni azért, hogy bárkinek virágzó oázássá váljon a kertje. Erre a legjobb példa virágpompában úszó birodalma.
Lehetséges forgatókönyvek.
Súlyos betegség Romániában azonosított juhhimlő, amely gazdasági károkat is okozhat.
Diego ügyvezetőjével beszélgettünk.
Furcsa részeletek derültek ki a HUN-REN Irányító Testületének üléséről. Miért szavaz valaki igennel az átalakításra, ha aztán lemond?