Hozz létre egy linket előfizetéssel nem rendelkező barátaid számára

A 2017 című regényé az orosz Booker-díj

Olga Szlavnyikova kapta 2017 című regényéért az orosz Booker-díjat, a legrangosabb orosz irodalmi elismerést, amelyet tizenötödik alkalommal adtak át szerdán Moszkvában.

  • MTI MTI
  • +${remainingCount} szerző
A 2017 című regényé az orosz Booker-díj

Alexander Kabakov, a zsűri elnöke indoklásában elmondta: a 2017 "igazi regény, amely nem csak egy apró részletet ábrázol, mint az elbeszélés, hanem az életet a maga teljességében."

A 2017 szerelmes regény. A történet a korábban Nagy Októberi Szocialista Forradalomnak nevezett bolsevik hatalomátvétel százéves évfordulóján kitörő újabb forradalom idején játszódik az Urál-hegységben, Európa keleti határán, az újságíró-irodalmár szerző szülőföldjén.

Az orosz Booker-díj az 1968-ban a francia Goncourt-díj mintájára alapított brit irodalmi elismerés orosz változata. 1991-től minden évben a legjobb regényírót, illetve regényt tüntetik ki vele, és ez számít a legnagyobb irodalmi elismerésnek.

Az 1917 óta első nem állami orosz irodalmi díjjal az elismerés mellett mintegy 3,8 millió forintnak megfelelő összegű pénzjutalom is jár.

A svédek hat hónapra voltak tőle, a románoknak hat bombára elég nyersanyaguk volt – így lett 25 ország majdnem atomhatalom

A svédek hat hónapra voltak tőle, a románoknak hat bombára elég nyersanyaguk volt – így lett 25 ország majdnem atomhatalom

Az első atombomba ledobása óta több mint két tucat ország akart nukleáris fegyvert, ám a nagyhatalmak így vagy úgy, de mindig találtak eszközt a leszerelésükre. Spanyolország, Svájc, Svédország Románia, Tajvan és egy sor másik ország mind előrehaladott programot vitt a tömegpusztító fegyverek előállítására, ahol nem egyszer a szerencse hozta el az áttörést. A tervek feladásához pedig minden esetben erős diplomáciai, vagy katonai ráhatás kellett.