Meglepő üzenetet küldött a zsidó stand-upos az amerikai neonáciknak

A gyilkos humorú Sarah Silverman hosszú üzenetet küldött az amerikai neonáciknak.

  • hvg.hu hvg.hu
Meglepő üzenetet küldött a zsidó stand-upos az amerikai neonáciknak

Sarah Silverman amerikai komikus, stand-upos rövid szöveget közölt Instagramján az amerikai szélsőjobbosoknak.

"Drága fehér nacionalisták, úgy képzelem, azt érzitek most, megtaláltátok a a fehér nacionalizmusban az ügyet és a közösséget. De van az a süllyedő érzés, ami elkap titeket éjjel, amikor egyedül vagytok – a zsigereitek –, amire figyelni kellene. Hiszem, hogy ha akarjátok, megtaláljátok a bátorságot magatokban, hogy eltörüljétek a gyűlölettel teli ideológiátokat. Csatlakozzátok hozzánk, akikben szeretet és elfogadás dolgozik – rengeteg hely van, elférünk. Ide tartoztok. Az életetek még nincs örökre elrendezve – megváltoztathatjátok. Nagyság van bennetek, ami közöttünk marad itt, a fekete bárányok országában. Az a süllyedő érzés pedig átlényegül a repülés érzésévé.

Megígérem, hogy nem veszik át a zsidók a helyeteket (Silverman itt a charlottesville-i menetelő neonácik egyik jelmondatára utal ezzel: "A zsidók nem túrnak ki minket"). Csak ti lehettek önmagatok, és csak egy van belőletek a világon. Senki nem fog visszatérni oda, ahonnan jött, még ti sem. Ez ugyanis a mi hazánk, mindannyiunké. Van hely az asztal körül – ülj mellém.

Szeretettel

a ti zsidó barátotok, Sarah"

A bejegyzés eddig több mint 17 ezer lájkot szerzett.

Egy Orbán-kormány nem érne meg négy évet sem Franciaországban

Egy Orbán-kormány nem érne meg négy évet sem Franciaországban

Jehan Paumero húszas évei elején, bordeaux-i bölcsészként jött Magyarországra 2003-ban, miután elfogadta egy pécsi gimnázium állásajánlatát. Előtte csak a Sziget miatt járt itt, de megígérte magának, hogy még visszatér – egy helyett végül több mint húsz évet maradt. Hogyan látja egy köztünk élő francia a magyarokat? Miért érzi itt szabadabbnak magát, mint otthon, és mi az, ami miatt közelebb érzi magához a magyar társadalmat? Mit gondolnak a franciák Magyarországról, és mit válaszol, ha nekiszegezik a kérdést, hogy milyen diktatúrában élni?