Öngyilkos lett Pedro Almodóvar egyik kedvenc színésznője

Öngyilkos lett Veronica Forqué négyszeres Goya-díjas spanyol színésznő, Pedro Almodóvar spanyol filmrendező Kika című 1994-es filmszatírájának címszereplője.

  • MTI MTI
Öngyilkos lett Pedro Almodóvar egyik kedvenc színésznője

Az 1980-90-es évek egyik legnépszerűbb spanyol filmszínésznőjét hétfőn találták holtan madridi lakásán. Spanyol sajtóértesülések szerint a 66 éves Forqué az utóbbi időben többször küszködött depresszióval.

Veronica Forqué 1955-ben született Madridban José Maria Forqué rendező és Carmen Vazquez-Vigo írónő gyermekeként. Filmezni apja irányítása alatt kezdett az 1970-es évek elején. Spanyolország legjelentősebb filmes elismerését, a Goya-díjat kétszer a legjobb női főszereplőként, köztük Kikaként, kétszer a legjobb női mellékszereplőként kapta meg. Játszott színházban és tévéfilmekben is.

Leghíresebb szerepe Kikáé, a naiv, életvidám fodrászlányé, de emlékezetes filmjei közé tartozik a Mit vétettem, hogy ezt érdemlem? (1984), a Matador (1986), a Vidám élet (1986), A fények éve (1986) és a Mórok és keresztények (1987).

Rajta kívül egyetlen másik spanyol színésznő, Carmen Maura nyert el négy Goya-díjat.

Ha ön is úgy érzi, segítségre lenne szüksége, hívja a krízishelyzetben lévőknek rendszeresített, ingyenesen hívható 116-123, vagy 06 80 820 111 telefonszámot! Amennyiben másvalakiért aggódik, ezt az oldalt ajánljuk figyelmébe. 
Valter Attila: Olyan versenynap nincs, hogy nem fáj

Valter Attila: Olyan versenynap nincs, hogy nem fáj

„A bukásoktól, brutális sérülésektől való félelem folyamatosan bennem van” – meséli Valter Attila országútikerékpár-versenyző a Penge podcast legújabb adásában, ahol arról is beszélget Szilágyi Áronnal és Kenyeres Andrással, hogy milyen gondolatok futnak át az agyán egy esés után, mekkora nyomást jelentett számára a 2021-es berobbanása, és milyen hatással vannak rá a kommentek.