Tömegesen lendülnek az orosz bakancsok - Nagyítás-fotógaléria
A náci Németország felett aartott győzelem 66. évfordulóját ünnepelték Moszkvában katonai felvonulással, ahol a katonai bakancsoknál csak a fiók mélyéről elővett érdemrendek ragyogtak fényesebben.
K-1: megfáradt tekintetek a szorítóban – Nagyítás-fotógaléria
A K-1 a világ egyik legrangosabb harcművészeti sorozata, több stílus ötvözete. A budapesti gálán több hazai és külföldi harcos mérkőzött meg egymással, villámgyors ütéseket és rúgásokat váltva. A szélsebes mozdulatokat megállítva bepillantást nyerhetünk a küzdelem legapróbb mozzanataiba is, amelyeket a megfáradt tekintetek váltanak fel a szorító sarkában.
Képek az első-utolsó Critical Mass-ről - Nagyítás-fotógaléria
Az idei áprilisi Critical Mass volt az első, az utolsó szervezett biciklis felvonulások közül Budapesten. Ismét több mint harmincezer kerékpáros tekert végig a belvároson a Vérmezőtől a Városligetig, mi pedig fotózás közben igyekeztünk tartani a tempót a menettel.
Esküvői lázban ég Anglia – Nagyítás-fotógaléria
Összeházasodik Kate Middleton és Vilmos herceg, ami nemcsak a királyi családot tartja izgalomban, hanem egész Angliát.
Kik laknak ma a csernobili erőmű környékén? – Nagyítás-fotógaléria
Ditytkiben, a csernobili zóna határától alig 500 méterre fekvő, 600 lelkes faluban járt Kallos Bea, az MTI fotóriportere. Ditytki egykor a környék leggazdagabb települése volt, kiváló termőföldje miatt. A katasztrófa óta a helyiek nem tudják eladni terményeiket, telkeik, házaik elértéktelenedtek. A lakosság jelentős része nyugdíjas, az aktív lakosok az erőműben dolgoznak. A helybéliek 1986. április 26-án a faluból látták az égő erőművet, de a hatóságok azt mondták nekik, hogy a 20 km-re fekvő Pripjatyban csak egy raktár ég. A falu lakói havonta 2,1 ukrán grínát (kb. 450 forint) kapnak az államtól, hogy biztonságos élelmiszereket tudjanak vásárolni.)
Füstbe borult Budapest belvárosa – Nagyítás-fotógaléria
Folytatták demonstrációjukat a húsvéti szünet után a rendvédelmi dolgozók Budapesten. A katonák, rendőrök, vámosok, börtönőrök, tűzoltók és polgári védelmisek a parlamenttől indulva vonultak fel, földre helyezett füstbombákkal borítva ködbe nyomukban a belvárost.
Csernobilt visszafoglalta a természet – Nagyítás-fotógaléria
1986. április 26-án a csernobili atomerőmű 4-es reaktorának felrobbanásával bekövetkezett az emberiség eddigi legnagyobb nukleáris katasztrófája. Pripjaty városát és az erőmű 30 km-es körzetét teljesen evakuálták, körülbelül 200 ezer embernek kellett elhagynia otthonát. A sugárzás nagy része a mai Fehéroroszországot érte, de a radioaktív hulladék elérte Európát és az Egyesült Államok keleti részét is. A 30 km-es zóna 25 évig szigorúan őrzött, lezárt terület volt, amit a 2011. április 26-ai évfordulóra terveznek megnyitni az idegenforgalom számára az ukrán hatóságok. Balogh Zoltán fotóriportja.