Tetszett a cikk?
Értékelje a cikket:
Köszönjük!

Január közepe óta holland katonák gyakorlatoznak Magyarországon. Hille Hillinga fotós csatlakozott a Várpalota Challenge-re érkezett csapatokhoz, s arcokat, helyzeteket, pillanatokat keresett, amelyek megmutatják például azt, mennyire képes egy gyakorlat lázba hozni a profi katonákat.

Hille Hillinga
Hille Hillinga
Hille Hillinga
Hille Hillinga
Hille Hillinga
Hille Hillinga
Hille Hillinga
Hille Hillinga
Hille Hillinga
Hille Hillinga
Hille Hillinga
Hille Hillinga
Hille Hillinga
Hille Hillinga
Hille Hillinga

További képeket ide kattintva nézegethet

hvg.hu Nagyítás

40 éves a Concorde

Negyven éves a Concorde, a hangsebességnél gyorsabb civil repülés jelképe. Nem az egyetlen és nem is az első szuperszonikus utasszállító volt, de a bolsevik másolat csúfos véget ért. A Concorde gazdaságtalan volt, zajos és drága mulatság – viszont gyönyörű, és évtizedeken át a Nyugat csodájának szimbóluma. Ma már újra csak a katonai pilóták élvezhetik az igazi száguldást.

hvg.hu Nagyítás

Sajtófotó-nagydíjas a HVG fotóriportere

Megvannak a tavalyi év legjobb magyar sajtófotói, a pályázat eredményeit hétfőn délelőtt hirdették ki. Összesen 240 szerző 2434 pályaművel pályázott sikeresen. A zsűri összesen 7029 kép közül választotta ki a legjobbakat. Fazekas István, a HVG fotóriportere a menekültválságról szóló Tranzitország című sorozatával nyerte el a Magyar Újságírók Országos Szövetségének Nagydíját. Stiller Ákos kollégánk pedig két kategóriában kapott helyezést. Íme egy válogatás a pályázat díjnyertes képeiből.

hvg.hu Nagyítás

Fazekas István: Tranzitország

Fazekas István, a HVG fotóriportere Tranzitország című sorozatával elnyerte a 34. Magyar Sajtófotó Pályázat MÚOSZ Nagydíját. A sorozat testközelből mutatja be a Magyarországra érkező menekültek viszontagságait.

hvg.hu Nagyítás

30 éves a Challenger-katasztrófa

A Challenger-katasztrófa volt az első amerikai űrkatasztrófa, amely repülés közben következett be. 1986. január 28-án az STS–51–L küldetés keretében indított Challenger űrrepülőgép 73 másodperccel az indítás után megsemmisült. A fedélzetén tartózkodó hét űrhajós meghalt: Greg Jarvis, Christa McAuliffe, Ronald Ervin McNair, Ellison Shoji Onizuka, Judith Arlene Resnik, Michael John Smith és Francis Richard Scobee. A későbbi vizsgálatok során arra a következtetésre jutottak, hogy az egyik gyorsítófokozat (SRB) tömítőgyűrűje okozta a balesetet. Az embert is szállító amerikai űrrepülés csak több mint kétéves szünet után, 1988. szeptember 29-én folytatódott az STS–26 küldetéssel. 2011 júliusában repült az utolsó űrsikló, az Atlantis, azóta az Egyesült Államoknak nincs olyan eszköze, amellyel embert tud küldeni az űrbe.

fm Nagyítás

Menetelés a fagyban: menekültek drámája a határon

A szerdai határzár után Macedónia ismét átengedi a menekülteket, de csak azokat, akik úgy nyilatkoznak: Ausztriában vagy Németországban akarnak menedéket kérni. Szerdán körülbelül 600 migráns ragadt a két határ között, mert egyelőre tisztázatlan okok miatt a macedón hatóságok megtagadták tőlük a belépést.