Hozz létre egy linket előfizetéssel nem rendelkező barátaid számára

Ilyen járművekkel készíti a Google a Street View képeket

Az Utcakép 2007-ben vált elérhetővé öt amerikai városról - azóta a keresőóriás minden földrészre kiterjesztette a 360 fokos panorámaképek szolgáltatását.

  • hvg.hu hvg.hu
  • +${remainingCount} szerző
Ilyen járművekkel készíti a Google a Street View képeket

Rövid ideig egy mikrobuszt használtak, mielőtt átváltottak volna egy egész flottányi autóra.

maps.google.hu

Aztán a Google gépészmérnöke hegyi kerékpározás közben rájött, hogy kedvenc hobbiját össze lehetne kapcsolni az Utcakép rendszerével, és így új helyek válnának elérhetővé. Azonnal el is kezdett dolgozni egy biciklialapú kamerarendszeren. Ennek eredményeként mára számos parkot, túraútvonalat, egyetemi kampuszt és stadiont is el lehet érni.

maps.google.hu

Miután a Google a triciklikkel bejárta az autóval nem megközelíthető érdekes helyeket, elkezdtek gondolkodni, hová juthatnának még el. Az az ötletük támadt, hogy az Utcaképeket készítő berendezést felszerelik egy hómobilra. A munkálatokkal néhány hétvége alatt elkészültek. Szerencsére Whistler Blackcomb lakossága ugyanilyen lelkes volt, így ma már lehetőség nyílik Whistler felfedezésére is.

maps.google.hu

Amikor néhány műkedvelő Google-alkalmazott szerette volna bevinni az Utcakép technológiáját a világ múzeumaiba, a Google-nak ki kellett fejlesztenie egy olyan rendszert, amely könnyedén befér a múzeumajtókon, és a szobrok körül is kényelmesen navigálható. Az összes eszközt sikerült rázsúfolniuk egy még kisebb alapra, egy kézikocsira, és hamarosan összegyűjtötték a képeket, amelyeket ma már bárki megnézhet a Google Térképen.

maps.google.hu
A svédek hat hónapra voltak tőle, a románoknak hat bombára elég nyersanyaguk volt – így lett 25 ország majdnem atomhatalom

A svédek hat hónapra voltak tőle, a románoknak hat bombára elég nyersanyaguk volt – így lett 25 ország majdnem atomhatalom

Az első atombomba ledobása óta több mint két tucat ország akart nukleáris fegyvert, ám a nagyhatalmak így vagy úgy, de mindig találtak eszközt a leszerelésükre. Spanyolország, Svájc, Svédország Románia, Tajvan és egy sor másik ország mind előrehaladott programot vitt a tömegpusztító fegyverek előállítására, ahol nem egyszer a szerencse hozta el az áttörést. A tervek feladásához pedig minden esetben erős diplomáciai, vagy katonai ráhatás kellett.