Hozz létre egy linket előfizetéssel nem rendelkező barátaid számára

A francia sajtó szerint Overdose remény a magyaroknak a válságban

Miközben az új magyar miniszterelnök kemény megszorító intézkedéseket jelentett be a válságból való kilábalásra, Budapest örömmámorban úszott: a Kincsem Parkban elragadtatott tömeg ünnepelte Overdose-t, az élő legendává váló négyéves csodalovat - írta kedden a Le Figaro című francia napilap.

  • MTI MTI
  • +${remainingCount} szerző
A francia sajtó szerint Overdose remény a magyaroknak a válságban


A bécsi keltezésű tudósítás felidézi, hogy múlt vasárnap a húszezres tömeg majdnem nyakát törte, hogy láthassa a mént, hátán a magyar nemzeti színekbe öltözött belga zsokéval, Christophe Soumillonnal. A cikkíró, Maurin Picard szerint akár megmosolyogtató is lehetne, hogy a válságba süllyedt Magyarországon egyedül Overdose tud reményt nyújtani egy egész népnek, valahogy úgy, mint dicsőséges elődje, az 54 győzelmet aratott Kincsem vagy a legendás Seabiscuit, amely a két világháború közötti világválság idején derítette jobb kedvre az amerikaiakat.

A Le Figaro úgy véli, hogy "Dozy, azontúl, hogy belopta magát a magyarok szívébe, egyeseket még arra is emlékeztet, hogy a magyar valamikor lovas nemzet volt". A lap utalt arra, hogy a versenyló három évvel ezelőtt "szinte véletlenül", alig 2500 euróért került Mikóczy Zoltán tulajdonába a newmarketi árverésen, de "a befektetés utóbb kiválónak bizonyult: Overdose az első pillanattól kezdve fáradhatatlan rakétaként száguld". A versenyló értéke jelenleg 5 millió euró, de tulajdonosa nem hajlandó megválni tőle, mert, mint mondja, "ennek a lónak küldetése van". "Az ember nem adja el az álmait" - fogalmazott Mikóczy Zoltán.

A svédek hat hónapra voltak tőle, a románoknak hat bombára elég nyersanyaguk volt – így lett 25 ország majdnem atomhatalom

A svédek hat hónapra voltak tőle, a románoknak hat bombára elég nyersanyaguk volt – így lett 25 ország majdnem atomhatalom

Az első atombomba ledobása óta több mint két tucat ország akart nukleáris fegyvert, ám a nagyhatalmak így vagy úgy, de mindig találtak eszközt a leszerelésükre. Spanyolország, Svájc, Svédország Románia, Tajvan és egy sor másik ország mind előrehaladott programot vitt a tömegpusztító fegyverek előállítására, ahol nem egyszer a szerencse hozta el az áttörést. A tervek feladásához pedig minden esetben erős diplomáciai, vagy katonai ráhatás kellett.