Facebookból Meta: Mi haszna lehet a névcserének?
A Google, a Westel, a Guinness vagy akár a brit posta is próbálkozott látványos névváltoztatással – nem mindig sikeresen.
A Google, a Westel, a Guinness vagy akár a brit posta is próbálkozott látványos névváltoztatással – nem mindig sikeresen.
A mai térképszoftverek őse jórészt egy berlini művészeti kísérlet, abból a korból, amikor még nem mindenki számított az internet térhódítására.
A szél, a víz, a Nap mellett egyre szokatlanabb forrásokkal bővül a fenntartható energiatermelés eszköztára.
A mesterséges intelligencia okosodását jelzi, hogy a kompozícióiból egy szakértői csoport előadható és hallgatható szimfóniarészleteket tudott összeállítani.
A saját rendkívüli családtörténetét megíró Jennifer Teege fekete németként kényelmesen él Hamburgban, és aggódik Európa és a világ jövőjéért. Könyve most jelent meg magyarul, utolsó szava: „remény”. Interjú.
A WHO most először hagyott jóvá maláriaoltást. A gyógyszerekkel és a szúnyoghálókkal együtt ez afrikai gyerekek tömegeit mentheti meg.
A fájdalomcsillapításban is komoly szerepük van a friss Nobel-díjasok felfedezéseinek.
Az mRNS-oltásra nyomban a díj kihirdetése után is rákérdeztek. Stockholmban kitérő választ adnak és türelmet kérnek. Lapszemle.
Szocializmus Venezuelában, hurrikán az USA-ban: mind ok a benzinkutas sorállásokra, de az igazi fordulópont az 1973-as olajválság volt, egy arab-izraeli háború nyomán. Azóta azt is tudhatja a világ, hogy nem használhatja nyakló nélkül a Föld energiakészleteit.
Legfeljebb hárman osztozhatnak a díjon, de az mRNS-oltás (mint például „a Pfizer“) fejlesztésében évtizedeken át jóval többen szereztek érdemeket.
Ha a német Telekomnál mindössze öt ügyfél panaszkodott, akkor itthon sem kell nagy felfordulásra számítani. Most így néznek a változás elé az itthoni mobilszolgáltató szakértői. Amiről szó van: nagyjából egy év múlva lekapcsolják a 3G-hálózatot.
Világszerte és Magyarországon is zajlik az egykoron vonzó 3G-hálózatok lekapcsolása. A legtöbb mobiltelefon magabiztosan működik a technológia megkerülésével, de érdemes figyelni a néhány százezer telefonáló mellett arra is, hogy a pénztárgépek, riasztók, autós kommunikáció körül ne legyen fennakadás.
A férfiuralom azzal is együtt jár, hogy mennyire ingatag alapokon áll egy ország.
„Amikor kancellár lettem, még nem létezett iPhone“ – mondta nemrég, 16 éves kancellárságának végéhez közeledve Angela Merkel. Mintha a mobiltelefonok fejlődése egyúttal a kormányzásának mértékegysége is lenne. És ez nem is áll távol a valóságtól.
Egyre gyakrabban korlátozzák az ellenzéket – vagy amit annak képzelnek – az internet leállításával a demokráciahiányos országokban, akár gazdasági károk árán is. Ellenszer nemigen van.
A külvilág alig figyelt föl rá, de Namíbia rengeteget tesz a rinocéroszok megmentéséért.
Húsz, tizenöt, de még hat éve is történt olyan komoly repülésbiztonsági incidens, amelynek következménye, hogy ártatlan utasok százmilliói érzik magukat egyre csak kényelmetlenebbül a repülőtereken és a gépek fedélzetén. Az enyhítés malmai pedig igen lassan őrölnek.
Földrengésveszélyes, de szegény ország Haiti, igazán jó szolgálatot tesz tehát az amatőr szeizmográfhálózat.
Az alvásbénulás jelensége többnyire ártalmatlan, de okairól a kutatók keveset tudnak.
Evangélikus tábori püspök, zsidó főügyész, kételkedő izraeli titkosszolgák is szereplők a különös történetben.