Forintvédő biztosoktól a bitófáig: árdrágítás a csirke far-hátas árstop előtt
Az Orbán-kormány néhány élelmiszer esetében elrendelt árplafonja felidézi, hogyan harcoltak az infláció és az árdrágítók ellen a kommunizmusban és más nehéz időkben.
Az Orbán-kormány néhány élelmiszer esetében elrendelt árplafonja felidézi, hogyan harcoltak az infláció és az árdrágítók ellen a kommunizmusban és más nehéz időkben.
Az 1986-os katasztrófa óta az erőmű érintett reaktorának romjait betonszarkofággal, később acélkupolával fedték le. Ha ezt megsértik, az terrorizmusnak minősíthető őrültség lenne, hiszen kiszabadulhat a radioaktiv sugárzás.
Sok internetes portál nem élne meg a jól fizető reklámok nélkül, a hirdetések személyre szabása viszont érdekeket sért. A hatóságok és a piaci szereplők egyaránt piszkálgatják az adatvédelmileg kényes ügyet.
Ha a spagettire és a palacsintára gondol, akkor ön majdnem érti a kémiát.
Megbénul az internet, ha baj éri a tenger alatti kábeleket. Ezek magánkézben vannak, és biztonságuk bizonytalan.
Két évtizeden át eltüntették a köztudatból a saját nemzeti himnuszuk szövegét az NDK vezetői, és erre komoly politikai okuk volt – ezzel csatlakozunk Novák Katalin kultúrtörténeti állásfoglalásához.
Genetikai információt hordozó mRNS-molekula nélküli, viszonylag hagyományos hatóanyag, és körülbelül annyira hatásos, mint a legkorszerűbb vakcinák. Az EU már engedélyezte. És vannak, készülnek még ennél is „hagyományosabb”, ígéretes oltások, érdemes azokkal is megismerkedni.
Belehúznak a nagyhatalmak, kezdődik a helyezkedés a Holdon. Ez technikailag már lehetséges, politikailag pedig vonzó. Rengeteg start várható az idén.
Néhány nappal a műtét után jól érzi magát az amerikai, akinek életét a világon először próbálták sertésből vett szívvel megmenteni.
Szeptemberben kiderül, el tud-e téríteni egy űrhajó egy kisebb égitestet. Fejlődik a veszélyes aszteroidák nyilvántartása is.
Az állítólag szerelmes tanárnő, a számító embercsempész, a párját kiszolgáló feleség is a jórészt árnyékban maradó bűnözői típusok közé tartozik.
Az objektívnek látszó lista is (többnyire) szubjektív. Ezt járja körül egy idei szakkönyv.
Az internetre csatlakozó okoszár jó ötletnek tűnik, de megeshet, hogy feltörik – ez a szó ugyebár ma már nemcsak fizikai erőszakot, hanem hackelést is jelent –, és valaki nem tud bemenni a saját lakásába. Az is előfordulhat, hogy egy szexjátékszer távirányítását veszik át gonosz idegenek, és lezárva marad a hightech erényöv. Arról nem is beszélve, hogy kémkedhet a füstjelző vagy a virágcsendéletes poszter.
Aligha a múltbanézés lenne az első, ami a legújabb, hipermodern űrtávcsőről bárkinek eszébe jutna, pedig valójában erről is szó van. A James Webb űrteleszkóp (JWST) minden eddiginél távolabbra fog látni, ami azt is jelenti, hogy minden eddiginél régebbi dolgokat fognak megismerni a tudósok.
Már a milliárdosok is felfigyeltek rá – talán tényleg lehet benne valami? Mintha egyre kevésbé tűnne lehetetlennek az emberi élet meghosszabbítása, a sejtek visszafiatalítása.
A kockázatokról és mellékhatásokról még meg kell kérdezni a tudósokat, gyógyszerkutatókat, de első pillantásra ígéretesnek tűnik néhány új Covid-gyógyszer. Megkönnyíthetik a korai, otthoni kezelést.
Meghibásodik egy gép, nem figyel oda egy ember és több napon át tartó nagyon hideg idő. Ha mindez egyszerre következik be, Magyarországon is előfordulhat a nyugatabbra vizionált hosszú, téli áramszünet. A háztartások szintjén nem könnyű felkészülni rá.
Magánbeszélgetések figyelése nélkül is többet tud az emberekről a Facebook, mint amennyit ildomos lenne.
A gyász feldolgozásának módszere lehet majd, hogy a virtuális valóság szinte életre kelti az elhunytakat. De hogy miképpen, azzal lesz még dolguk a pszichiátereknek és a jogászoknak.
Véres kés, 25 kiló homok, méltatlan nyugdíj és egyéb érdekességek a világ állítólag legbátrabb katonáiról.