Budapesti sakkolimpia: nem csak a szállásokkal, sok csapat vízumával is gond van
Sajtóhírek szerint akár hatvan ország küldöttsége is érintett lehet.
Sajtóhírek szerint akár hatvan ország küldöttsége is érintett lehet.
A Magyar Úszószövetség és Budapest városa lesz a világon az első, amely eléri a „vizes Grand Slamet”, vagyis rendezi meg a sportág négy legnagyobb eseményét: a nagymedencés világbajnokságot, a Világkupát, a junior világbajnokságot és a rövidpályás vb-t is. Az esemény arca az olimpiai bajnok Kós Hubert lesz, ám hogy mennyibe kerül, azt egyelőre nem árulták el.
A fiatal olasz versenyző, aki Hamilton utóda lehet a csapatnál, a Parabolicában dobta el az autóját.
Méretes csapattal vett részt az orosz úszószövetség az augusztus eleji debreceni versenyen, amelynek összesített éremtáblája a jelentős sikerüket mutatja. A magyar szövetség azonban nem ezzel számol és a támogatásokat sem ez alapján osztják.
Kemény szavakkal illette az úszószövetség elnöke Hosszú Katinkát, aki az olimpia idején kritizálta és lemondásra szólította fel. Wladár Sándor szerint az úszó meg akarta vezetni a sportághoz kevésbé értőket és azt állítja, hogy a klubja jelenleg a piaci ár feléért használhatja a Duna Arénát.
Hosszú idő után először beszélt a Magyar Úszószövetség elnöke Milák Kristófról, aki annak ellenére, hogy a szervezet vezetése nem volt tisztában a felkészülése részleteivel, egy arany- és egy ezüstérmet nyert a párizsi olimpián. Wladár Sándor hősnek nevezte az úszót, és elnézést kért az októberi nyilatkozata miatt, amelyet úgy is lehetett értelmezni, hogy szerinte Milák tartozik Magyarországnak.
Kiemelkedően sikeres szezonon van túl a magyar öttusa, s a szövetség elnöke úgy érzi, sikerült megszüntetni a szervezeten belüli vitákat és ellenségeskedést is. Mostantól az építkezésre összpontosítana, hiszen a sportág jelentős változás előtt áll. A hazai öttusázók új otthont is kaphatnak.
Az olimpiai bronzérmes kórházba került, akárcsak Fábián Bettina, aki egy nappal korábban ötödikként ért célba.
Az olimpiai bajnok öttusázó a babonáiról, a mentális felkészüléséről és arról is mesélt nekünk, mit jelent számára, hogy sokan a versenyzéséből merítenek inspirációt.
Az öttusaszövetség elnökének ezüstérmét is megszépítette Gulyás Michelle aranya.
A legtöbbször azt kérdezik, hogy a szállásunkat legalább fizetik-e – mondja Nemes Hajnalka, aki a Grand Palais-ban dolgozott önkéntesként, így testközelből látta a magyar vívók sikereit és csalódásait.
A sportoló egy másik olimpikon, Olasz Anna példájából merít erőt, aki Tokióban végzett a negyedik helyen.
Vörös Zsuzsanna athéni győzelme után újabb magyar öttusázónő lett olimpiai bajnok. Gulyás Michelle elmesélte, milyen volt a versailles-i kastély parkjában, 15 ezer ember előtt versenyezni.
Gianmarco Tamberit üldözte a sors az olimpia előtt: combsérülés, majd vesekő kínozta, de ez sem akadályozta meg abban, hogy ott legyen a fináléban. Ezúttal azonban nem ő vagy Mutaz Essza Barsim, hanem Hamish Kerr és Shelby McEwan játszotta a főszerepet.
A versenyhelyszín, a párizsi Grand Palais előtt futottunk össze a magyar taekwondós családjával.
A 18 éves taekwondós a sportág első magyar olimpiai érmét nyerte Párizsban.
Illúzió csupán, hogy a ballon alatt lángok lobognak.
Fantasztikus versenyzéssel arany- és bronzérmet nyert Rasovszky Kristóf és Betlehem Dávid a Szajnában megrendezett nyíltvízi úszóversenyen. A két főszereplő és edzőjük, Szokolai László elmondta, mi volt a siker kulcsa.
A kötöttfogású birkózó súlycsoportja favoritjaként érkezett Párizsba, de a harmadik mérkőzését elvesztette.
Az olasz válogatott egyik játékosát szándékos ütésért kiállították.