Csúszásra kényszerül az állami mobilszolgáltató
Legkorábban áprilisban kezdheti meg hálózatépítését az állami mobilszolgáltató, miután az egyik piacon lévő mobilszolgáltató fellebbezett az NMHH döntése ellen.
Legkorábban áprilisban kezdheti meg hálózatépítését az állami mobilszolgáltató, miután az egyik piacon lévő mobilszolgáltató fellebbezett az NMHH döntése ellen.
A növekvő állami elvonások és a szűkülő üzleti lehetőségek miatt 2009 óta gyorsan zsugorodik a Magyarországon működő bankok fiókhálózata - írja a Világgazdaság.
Négy százalék feletti kamatokat is kínálnak a bankok a lakossági euróbetétekre, de akciós dollár- és svájcifrank-ajánlatokból sincs hiány - ismerteti a keddi Világgazdaság.
Magyarország csak egy gazdaságpolitikai fordulattal tud kilábalni a nehéz helyzetből, az európai uniós szabályoknak 150 százalékig meg kell felelni, módosítani kell az adórendszert és az elvárásoknak megfelelően a jegybanktörvényt is - így foglalja össze a Világgazdaság a Járai Zsigmonddal készült interjút.
Egyre több török cég hagyja el Magyarországot, mert a forint leértékelődése miatt csökkent a profitjuk - írja a Világgazdaság hétfői számában.
Bő negyedév alatt jelentősen megdrágultak a forintalapú lakás- és jelzáloghitelek. Az áremelésekkel párhuzamosan a választék is csökkent a bankoknál - ismerteti a pénteki Világgazdaság a BankRáció.hu elemzését.
Két hitelintézetnél drágulnak az évváltáshoz közeli időpontban a szolgáltatások; januárban nem lesz díjemelési hullám, ugyanis a hitelintézetek többsége már év közben, az inflációval arányos mértékben emelte a lakossági folyószámlákhoz kapcsolódó tarifáit - írja pénteki számában a Világgazdaság.
Romlott a magyar gazdaság teljesítménye a Világgazdaság mutatója szerint. A reálgazdaság teljesítményét mérő, 10 összetevőből álló index, a gyorsulási irányadó (GYIA) decemberre 0,21 százalékos visszaesést jelez az előző hónaphoz képest. Az éves alapú GYIA mutató is újra a nullához közelít, 2010 márciusa óta a legalacsonyabb szintre ért - írja a gazdasági napilap szerdai számában.
A pénzügyi vállalkozások szektora a kedvezőtlen működési környezet miatt 14 milliárd forintos veszteséget halmozott fel az év első kilenc hónapjában, amely az utolsó negyedévben várhatóan tovább nő – olvasható a Világgazdaság szerdai számában.
Számos bank szigorított a hitelezés feltételein a Magyar Nemzeti Bank múlt hónap végi kamatemelése után, a hitelintézetek többsége kamatot emelt, de akad olyan is, amely kedvezményeket szüntetett meg, vagy a követelményeket szigorította - írja a Világgazdaság.