Jogszabályi megfelelés az akkumulátorgyártás hulladékkezelésében – mit ír elő az EU és Magyarország?
A szabályozás egyre szigorúbb, a megfelelés jogi kötelezettség és stratégiai kérdés is.
Továbbra is a családi gazdálkodókra helyezi a hangsúlyt a Nemzeti vidékstratégia 2020-ig előretekintő tervezete, de már életképes birtokméretű gazdaságokba rendezné az elaprózott földeket, és az önellátás helyett a piacképes árutermelés kerülhet a középpontba - ismerteti a hétfői Világgazdaság.
A gazdasági napilap ismerteti, hogy az ökoszociális szempontokat figyelembe vevő, a vidéken boldogulást elősegítő és a hazai mezőgazdaságot, valamint az élelmiszer-termelést stratégiai, több ponton nemzetbiztonsági kérdésként kezelő anyagot állított össze a Vidékfejlesztési Minisztérium (VM) Nemzeti vidékstratégia 2012-2020 címen.
A Világgazdaság birtokába került, egyelőre nem nyilvános tervezetet a kormány még nem tárgyalta. Bár a szöveg hangsúlyozza: a birtokpolitika egyik fontos célja, hogy megakadályozza az "indokolatlan földkoncentrációt", a szakterületi célkitűzések között a középbirtokok szerepének megerősítése áll az első helyen.
Mindez a korábbi - Ángyán József közelmúltban lemondott államtitkár nevéhez köthető - kisbirtokokat középpontba állító kommunikációhoz képest változást jelent, bár az anyag továbbra is a családi gazdaságokban látja a jövőt - olvasható a napilapban.
A szabályozás egyre szigorúbb, a megfelelés jogi kötelezettség és stratégiai kérdés is.
Van egy piaci szegmens, amely feltámadni látszik, de a megrendelő fejével kell gondolkodni.
Számos kedvezményes kamatozású termék érhető el a Széchenyi Kártya Programban, illetve az EXIM Magyarországnál.
A képzések támogatása segíti az alkalmazkodóképességet és a termelékenység javítását – a vállalkozások széles köre számára érhető el ehhez pályázati forrás.
Az orosz elnök úgy véli, hogy országa gazdasága és hadserege elég erős ahhoz, hogy bármilyen további nyugati intézkedésnek ellenálljon.