szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

Az Apple társalapítója, Steve Wozniak szerint az innováció már nem jelent hajtóerőt az Apple és más computer-cégek számára.

Steve Wozniak: Egyszerűen megveszik őket
© rgj
„A múltban még olyan fejlődési fokon álltunk, amikor az innováció előremozdító tényező volt a vállalatok számára. Az ilyenféle vállalatok ezért nem sokat törődtek a minőséggel. Annyi terméket adtak el, amennyit csak tudtak tekintet nélkül a minőségre” – fogalmazott a techguru a Macworld beszámolója szerint.

Az Apple-ról szólva Wozniak kijelentette, hogy ez a cég egy „majdnem” monopólium: „Az Apple igyekszik vezető társasággá válni az új technológiák területén, s ez az egyik dolog, amiben igazán jó. Ugyanakkor egy sor dolog a szoftverek tökéletesítésében nem követi azokat a szabályokat, amelyek az emberek számára nyilvánvalóak” – fejtegette arra utalva, hogy az Apple „könnyű használhatóság” filozófiája nem is olyan könnyen használható, mint kellene.

Wozniak azért gondolja, hogy a vállalatok leveszítették érdeklődésüket az újítás iránt, mert szerinte elsősorban a piacaikat akarják megóvni: „Bármelyik kicsiny innovatív céget képesek megvenni, amelyik egy fikarcnyit is veszélyezteti az érdekeiket, vagy bármit ami versenyre kényszerítheti őket. Ezért aztán a legegyszerűbb utat választva megveszik ezeket a kis társaságokat.”

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

Meixner Zoltán (hvg.hu) Tech

Az Apple új termékekkel árasztja el a piacot

Az Apple Computer termékei legendás megbízhatóságukról, jó funkcionalitásukról és a minőségi imázsnak megfelelő magas árukról voltak ismertek a piacon. E termékpolitikát meglehetősen sok bírálat érte az elmúlt évtizedben. Azok a potenciális felhasználók ugyanis, akik megvették az Apple üzenetét, nem mindig voltak képesek megvásárolni az igen drága eszközöket, amelyek zömét az utóbbi években a piac kifejezetten a luxuskategóriába sorolta.

hvg.hu Tech

Az Apple 2006-tól Intel processzorokat épít a Mac számítógépekbe

Az évente megrendezett Worldwide Developer Conference (WWDC) szakkiállítás és konferencia megnyitóján az Apple bejelentette, hogy 2006 első felében megkezdi egyes Mac modellek forgalmazását Intel processzorral is és 2007 végére minden újonnan bemutatott Mac számítógép Intel processzort tartalmaz majd.

Tech

Apple Tiger Night ma este 6-tól Magyarországon is

A világpremierrel egyidőben az Apple április 29-én este 6-kor kezdi meg Magyarországon is a Mac OS X operációs rendszer legújabb, 10.4-es, mellesleg Tiger névre hallgató változatának forgalmazásá. A termék angol verzióját a boltokban tesztelni is lehet, ahol szakemberek adnak felvilágosítást vásárlás előtt. A magyar verzió három hét múlva lesz elérhető.