Egy kutatás eredménye szerint az, hogy az expartner bejegyzéseit látjuk a Facebookon, rossz hatással van mind az érzelmi sebek begyógyulására, mind az általános személyes fejlődésünkre.
A BuzzFeed által idézett adatok szerint amerikai és brit válókeresetek egyharmadában szerepelt a Facebook már 2011-ben is, három év alatt pedig jóval több felhasználója lett az oldalnak. (Persze az is lehet, hogy azóta jobban megtanultuk használni.)
A Göteborgi Egyetem kutatói szerint minél több időt töltünk a Facebookon, annál nagyobb valószínűséggel leszünk boldogok az offline életünkben. (Az összefüggés iránya nem ismert.)
Ha csak passzívan görgetünk az üzenőfalunkon, mindenféle interakció – hozzászólás, lájkolás – nélkül, az növeli a magányérzetünket.
A Chicagói Egyetem kutatása rámutatott: a Facebook könnyebben okoz függőséget, mint a cigaretta.
Norvég kutatók szerint az Facebook-függő, aki rendszeresen gondol a Facebookra, nyugtalanságot érez, ha éppen nem tud ránézni az oldalra, és tanulás vagy munka közben is bele-belefeledkezik a Facebookba.
Egy átlagos felhasználó naponta 75 percet tölt el a Facebookon. Ez évi 450 órát jelent. (Szerintünk mondjuk nagyon nem mindegy, hogy pontosan mit csinál ez alatt az idő alatt.)