Tombolával csalogatják az urnákhoz a bolgár szavazókat

Tombolán vehetnek részt azok a bolgár állampolgárok, akik szombaton elmennek szavazni a parlamenti választásokon.

  • MTI MTI
Tombolával csalogatják az urnákhoz a bolgár szavazókat

Az ötlet a leköszönő jobbközép kormánytól származik, és bevallott célja, hogy így küzdjenek a szavazásra jogosultak távolmaradása ellen. A kabinet 4 millió levát (kb. 2 millió eurót) különített el erre a tombolára - jelentette be szerdán Dimitar Kalcsev közigazgatási miniszter.

A részvételhez a szavazóknak személyi azonosítójuk és szavazóhelyiségük számát kell SMS-ben elküldeniük. A vasárnapi tombolán órákat, mobiltelefonokat, sőt, számítógépeket is lehet nyerni.

A baloldali és jobboldali ellenzék egyaránt élesen bírálta a kezdeményezést, amelyet "az állampolgár megalázásának" tekintenek, és azzal vádolták a kormányt, hogy "meg akarja vásárolni a választókat". A közigazgatási bíróság az ellenzék keresetére válaszolva a nyereményjátékot legálisnak minősítette.

Szimeon Szakszkoburggotszki kormányfő ugyanakkor "modern és eredeti ötletnek" nevezte a tervet. Az előzetes felmérések szerint a szavazásra jogosult bolgár állampolgároknak mintegy 30-40 százaléka szándékozik tartózkodni a voksolástól.

A svédek hat hónapra voltak tőle, a románoknak hat bombára elég nyersanyaguk volt – így lett 25 ország majdnem atomhatalom

A svédek hat hónapra voltak tőle, a románoknak hat bombára elég nyersanyaguk volt – így lett 25 ország majdnem atomhatalom

Az első atombomba ledobása óta több mint két tucat ország akart nukleáris fegyvert, ám a nagyhatalmak így vagy úgy, de mindig találtak eszközt a leszerelésükre. Spanyolország, Svájc, Svédország Románia, Tajvan és egy sor másik ország mind előrehaladott programot vitt a tömegpusztító fegyverek előállítására, ahol nem egyszer a szerencse hozta el az áttörést. A tervek feladásához pedig minden esetben erős diplomáciai, vagy katonai ráhatás kellett.