Újabb kilenc amerikai halott Irakban

Kilenc amerikai esett el Irakban kedden különböző helyszíneken, és az iraki rendőrök találtak egy holttestet, amely szintén egy amerikai katonáé lehet - közölték Bagdadban.

  • MTI MTI
Újabb kilenc amerikai halott Irakban
A kilenc katona és tengerészgyalogos Bagdadtól délre, valamint a nyugati el-Anbár tartományban, a felkelés egyik fő fészkében esett az őrjáratok útjában elhelyezett aknák áldozatául - mondta szerdán egy katonai szóvivő.
 
Bagdadtól délre egy európai kinézetű ember holttestére bukkantak az Eufráteszben iraki rendőrök. A férfi testén lőtt sebek voltak, amerikai katonai nadrágot és bakancsot viselt. Az amerikai parancsnokság nem tudta megerősíteni, hogy egyik eltűnt katonájuk holttestéről van-e szó, mert a vizsgálat még nem zárult le. Május 12-én három amerikai katona tűnt el a térségben. Az Iraki Iszlám Állam nevű milícia azt állítja, hogy a katonákat ők fogták el, de bizonyítékot nem szolgáltatott.