Alonso szakított a McLarennel

Fernando Alonso szerződést bontott jelenlegi csapatával, a Forma-1-es McLaren-Mercedes istállóval. Ezt hivatalosan is megerősítette a wokingi csapat.

  • MTI MTI
Alonso szakított a McLarennel

"Fernando Alonso és a McLaren befejezettnek tekintik az együttműködést..." - áll a közleményben. Az El Mundo Deportivo című barcelonai sportnapilap szerint a spanyol pilótának, akit a 2008-as idény végéig kötött szerződés a csapathoz, nem kell kompenzációt fizetnie azért, mert idő előtt távozik. "Fernando már nem a McLarené, ez eldőlt. Szabadon szerződhet bármelyik csapathoz" - nyilatkozta Garcia Abad, a pilóta menedzsere  az Europa Press hírügynökségnek. "Sok szerencsét kívánok Fernandónak a további pályafutásához" - mondta Norbert Haug, a McLaren-Mercedes sportigazgatója.

A Reanult-val 2005-ben és 2006-ban világbajnok Alonso és a McLaren viszonya rendkívül feszült volt az idény során: az ibériai versenyző legutóbb azt nyilatkozta, hogy kevés segítséget kapott a csapattól, az utolsó futamokon pedig meg volt kötve a keze. A bajnoki cím elvesztéséért Ron Dennis csapatfőnököt okolta, mondván, rossz döntéseket hozott. Az idei F1-es vb-t a finn Kimi Ra:ikkönen (Ferrari) nyerte, a McLaren-Mercedes két versenyzője, a brit Lewis Hamilton és Alonso a második, illetve a harmadik helyen végzett.

A svédek hat hónapra voltak tőle, a románoknak hat bombára elég nyersanyaguk volt – így lett 25 ország majdnem atomhatalom

A svédek hat hónapra voltak tőle, a románoknak hat bombára elég nyersanyaguk volt – így lett 25 ország majdnem atomhatalom

Az első atombomba ledobása óta több mint két tucat ország akart nukleáris fegyvert, ám a nagyhatalmak így vagy úgy, de mindig találtak eszközt a leszerelésükre. Spanyolország, Svájc, Svédország Románia, Tajvan és egy sor másik ország mind előrehaladott programot vitt a tömegpusztító fegyverek előállítására, ahol nem egyszer a szerencse hozta el az áttörést. A tervek feladásához pedig minden esetben erős diplomáciai, vagy katonai ráhatás kellett.