Szúrópróbaszerűen ellenőriznek az osztrák határon

Jelenleg átlagos, hétköznapi forgalommal lehet számolni az osztrák-magyar határszakaszon, ahol hétfőn Ausztria egy hónapra visszaállította határain az ellenőrzést a hét végén kezdődő labdarúgó Európa-bajnokság miatt - mondta el az Országos Rendőr-főkapitányság Közrendvédelmi Főosztályának osztályvezetője.

  • MTI MTI
Szúrópróbaszerűen ellenőriznek az osztrák határon

Bubán László közölte: egyelőre szúrópróbaszerűen ellenőriznek az osztrák rendőrök, a fokozottabb ellenőrzésekre akkor lehet majd számítani, ha elkezdődik a bajnokság. Hozzátette: akkor lehetséges, hogy az autók nagy részét megállítják, az utasokat esetleg kiszállítják a járműből és az okmányukat ellenőrzik, az autót átvizsgálják.

Az alezredes hangsúlyozta: az osztrák és a magyar rendőrök közös érdeke, hogy elkerüljék az államhatáron a torlódást. Mint mondta, szükség esetén a magyar hatóság is segíti az osztrákok munkáját úgy, hogy terelik a forgalmat, vagy a torlódások kiküszöbölésére más átkelőkhöz irányítják az autósokat. Az ellenőrzéseket az osztrákok végzik - hangsúlyozta Bubán László, majd hozzáfűzte: ha torlódások alakulnának ki, arról tájékoztatják az osztrák kollégákat.

A 366 kilométer hosszú magyar-osztrák határszakaszon lévő 22 határátkelőnél bevezetett ellenőrzés célja, hogy semmi ne veszélyeztesse az Ausztria és Svájc által közösen rendezendő labdarúgó Európa-bajnokságot, illetve hogy kiszűrjék mindazokat, akik nem kívánatosak az eseményen. A zöldhatáron is ellenőrzésre kell számítani. Magyarországra belépéskor szabadon átjárható a határ.

A svédek hat hónapra voltak tőle, a románoknak hat bombára elég nyersanyaguk volt – így lett 25 ország majdnem atomhatalom

A svédek hat hónapra voltak tőle, a románoknak hat bombára elég nyersanyaguk volt – így lett 25 ország majdnem atomhatalom

Az első atombomba ledobása óta több mint két tucat ország akart nukleáris fegyvert, ám a nagyhatalmak így vagy úgy, de mindig találtak eszközt a leszerelésükre. Spanyolország, Svájc, Svédország Románia, Tajvan és egy sor másik ország mind előrehaladott programot vitt a tömegpusztító fegyverek előállítására, ahol nem egyszer a szerencse hozta el az áttörést. A tervek feladásához pedig minden esetben erős diplomáciai, vagy katonai ráhatás kellett.