Lehetett-e újabb pilóta-öngyilkosság az Air India júniusi tragédiája?
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
Harminckilenc szomáliai menekült vesztette életét a jemeni partok közelében - közölte az Orvosok Határok Nélkül (MSF) nemzetközi humanitárius szervezet vasárnap Ádenben.
Az illegális bevándorlók egy része a lelkiismeretlen embercsempészek miatt halt meg, akik a parti őrség közeledtével arra kényszerítették a menekülteket, hogy a csónakokból a tengerbe ugorjanak.
Mivel sokan nem tudtak úszni, megfulladtak a mély vízben. A történtekről egy csoport menekült számolt be az MSF munkatársainak szombaton az ország déli részén fekvő Ahvar város közelében.
Néhány órával később a segélyszervezet alkalmazottai etiópiai és szomáliai menekültekre akadtak a tengerparton, nem messze egy felborult csónaktól. A túlélők elmondták, hogy 23 sorstársukat temették el a strandon. A csónak alatt képződött légbuborékban még három túlélőt és két halottat találtak az MSF munkatársai.
A nyomor elől egyre több szomáliai és etiópiai menekül hazájából az Ádeni-öblön keresztül Jemenbe. Az ENSZ Menekültügyi Főbiztosságának (UNHCR) becslése szerint csak az idén már több mint 32 ezren vágtak neki a kockázatos tengeri útnak.
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
A háború mellett harc folyik az élelmiszerért, és repedezik a klánok és a Hamász hallgatólagos paktuma.
Vihart kavart a Kneecap fellépése a Sziget Fesztiválon, a kormány után több mint 150 művész is azt követelte, hogy mondják le a koncertet.
Az influenszernek bíróság elé kellett állnia, de hozzászólása még a bírót is megnevettette.