Iszapbirkózás lett Trump vámháborújából
Nem világos, hogy a leginkább szablyacsörgetésnek tekinthető kereskedelmi háború átmegy egy langymeleg állapotba, vagy augusztus elsején totális káosz lesz a vége.
Az orosz kormány, hogy elejét vegye az immár népbetegségnek számító alkoholizmusnak, minimálárat szabott a legnépszerűbb szeszesitalnak.
Ettől kezdve a legolcsóbb félliteres vodkáért legalább 89 rubelt (555 forint) kell fizetni – olvasható az alkoholellenőrzési hivatal honlapján (www.fsrar.ru).
Az újévi ünneplés hajrájában a moszkvai szupermarketek többségében kapható luxusvodkák ára gyakran a tízszeresét is elérték a most megszabott minimumnak. Máshol azonban már 51 rubelért is hozzájuthatnak az alkoholisták a „napi betevőhöz”. Ebben az időszakban különösen sok fogy a nemzeti italból, mivel az újév és az ortodox karácsony együttes ünneplése tíz napon át tart.
Ezidáig már számos szovjet, illetve később orosz kormány próbálta megfékezni az oroszok mértéktelen alkoholfogyasztását, amely kutatások szerint a férfiak vezető haláloka. Augusztusban Dmitrij Medvegyev elnök döntött a minimális árról, mivel sokkolták a legfrissebb statisztikai adatok, amelyek szerint az átlag orosz (beleértve az újszülötteket is) évente 18 liter tiszta alkoholt fogyaszt.
Azóta például a sör jövedéki adóját is a háromszorosára emelték, és árusítását megtiltották az utcaik kioszkokban. Hasonló adóemelési tervek születtek már a vodkával kapcsolatosan is.
Nem világos, hogy a leginkább szablyacsörgetésnek tekinthető kereskedelmi háború átmegy egy langymeleg állapotba, vagy augusztus elsején totális káosz lesz a vége.
Már a Szijjártó-libling akkugyáraknak sem jut az egyedi állami támogatásokból. Az Állami Számvevőszék súlyos kritikákat fogalmazott meg e rendszerrel szemben, mert nem szolgálja a gazdaság érdekeit.
A világ legnagyobb húsipari cége, a brazil JBS a New York-i tőzsdére lépett, hogy finanszírozza a további növekedését. A zilált múltú vállalatot rendre megtalálják környezetvédők, politikusok és piacfelügyeletek.
Egészen hihetetlennek tűnő hírek, melyekről kiderült, hogy igazak. Hihető átverések. Mindkét fajtából jutott bőven az elmúlt hetekben a közösségi oldalakra.
Néhány szón, gesztuson múlt 1990-ben, hogy nem borította el Erdélyt az erőszak.