2,5 millió zarándokot várnak II. János Pál boldoggá avatására Rómába

A hotelek és a római városvezetés számításai szerint legalább annyian érkeznek majd az olasz fővárosba május 1-én, mint ahányan II. János Pál halálakor utaztak oda.

  • Hírszerző/FH Hírszerző/FH
2,5 millió zarándokot várnak II. János Pál boldoggá avatására Rómába

Szinte minden szálláshelyet lefoglaltak az olasz fővárosban május első napjára - adta hírül az AFP francia hírügynökség. A Vatikán ekkor avatja boldoggá II. János Pál pápát.

A hotelek és a római városvezetés számításai szerint legalább annyian érkeznek majd az olasz fővárosba május 1-én, mint ahányan II. János Pál halálakor utaztak oda. A Vatikán szerint a ceremónián 2,5 millió hívő zsúfolódik majd össze a Szent Péter téren, illetve a környező utcákban.

A nagy érdeklődés ellenére a szállásadók elégedetlenek. Giuseppe Roscoli, egy ötszáz hotelt reprezentáló szövetség vezetője azt mondja, hogy a Vatikán rosszul tette, hogy a munka ünnepére tette, a boldoggá avatást. Ez ugyanis hagyományosan csúcsidőszaknak számít a római turizmusban.

"Olyan, mintha Monacóba a Forma-1-es futam idejére szerveznének valamilyen eseményt. Abszurd. Egyértelmű, hogy a vatikáni naptárnak semmi köze a valós élethez" - mondta Roscoli, hozzátéve, hogy az általa képviselt hotelek többsége még azelőtt meghirdette árait, hogy a ceremónia időpontját nyilvánosságra hozták. "Ha egy hotel árakat akar emelni ezután, azt a törvény bünteti" - mondta a szakember.

Számos szálloda azonban nem törődik az esetleges büntetéssel. Az árak egekbe szöktek. Van olyan 2 csillagos hotel, amely 330 eurót (90 ezer forintot) is elkér egy éjszakáért, a 4 csillagos hoteleknél pedig előfordul az 1,760 eurós (480 ezer forintos) napi szobaár is. A ceremóniára egyébként a legtöbben Afrikából, Brazíliából és a néhai pápa szülőhazájából, Lengyelországból utaznak majd Rómába.

Az állami alkalmazottakon spórol a kormány, nehogy mások érezzék a megszorítást

Az állami alkalmazottakon spórol a kormány, nehogy mások érezzék a megszorítást

Muszáj költségvetési szigort felmutatnia a kormánynak, de ennyi idővel a választás előtt ezt úgy kell megcsinálnia, hogy ne az átlagember szenvedje meg igazán. Az eredmény: az állami cégeknek kell spórolniuk a dolgozóikon. Az állam nem omlik össze, a költségvetés viszont bajban van, úgy is, hogy már a sokadik hasonló lépést tették meg.