Nem tetszik a szír kormánynak az uniós fegyverembargó feloldása

A szíriai kormány elítélte, hogy az EU feloldotta a közel-keleti országba irányuló fegyverexport tilalmát. A damaszkuszi külügyminisztérium kedd esti nyilatkozata szerint az uniós külügyminiszterek döntése akadályozza a szíriai konfliktus rendezését.

  • MTI MTI
Nem tetszik a szír kormánynak az uniós fegyverembargó feloldása

"Az Európai Unió döntése akadályt jelent a szíriai válság politikai rendezését célzó nemzetközi erőfeszítések útjában " – fogalmazott a külügyminisztériumi közlemény, amelyet a Sana hivatalos hírügynökség ismertetett.

A szíriai ellenzék korábban "túl kevésnek" és "túl későinek" nevezte az embargó feloldását. "Ez minden bizonnyal pozitív lépés, de attól tartunk, hogy túl kevés és túl későn jött" – mondta az ellenzéki Szíriai Nemzeti Koalíció (SZNK) egyik szóvivője.

A Szabad Szíriai Hadsereg szóvivője eközben azt követelte a nemzetközi közösségtől, hogy a fegyvereket, amilyen gyorsan csak lehet, juttassák el a felkelőkhöz.

Kedden Szergej Rjabkov orosz külügyminiszter-helyettes annak az aggodalmának adott hangot, hogy a Szíriába irányuló fegyverszállítások tilalmának feloldása rontja az esélyt a válság békés rendezését célul kitűző nemzetközi tanácskozás összehívására.

Az európai uniós tagállamok külügyminiszterei hétfői tanácskozásukon nem jutottak egyezségre a szíriai fegyverembargó meghosszabbításáról, ezért az intézkedés június elsejével hatályát veszti.

A svédek hat hónapra voltak tőle, a románoknak hat bombára elég nyersanyaguk volt – így lett 25 ország majdnem atomhatalom

A svédek hat hónapra voltak tőle, a románoknak hat bombára elég nyersanyaguk volt – így lett 25 ország majdnem atomhatalom

Az első atombomba ledobása óta több mint két tucat ország akart nukleáris fegyvert, ám a nagyhatalmak így vagy úgy, de mindig találtak eszközt a leszerelésükre. Spanyolország, Svájc, Svédország Románia, Tajvan és egy sor másik ország mind előrehaladott programot vitt a tömegpusztító fegyverek előállítására, ahol nem egyszer a szerencse hozta el az áttörést. A tervek feladásához pedig minden esetben erős diplomáciai, vagy katonai ráhatás kellett.