18 gyereket öltek meg egy légi csapásban Szíriában

A helyi lakosok az első csapások után éppen egy asszony és két gyerek holttestét vonszolták ki egy házból, amikor visszatértek a gépek, és újból lesújtottak a tömegre, megölve további kilenc embert.

  • MTI MTI
18 gyereket öltek meg egy légi csapásban Szíriában

Legalább huszonhatan, köztük 18 gyerek vesztette életét aktivisták szerint a szíriai hadsereg légicsapásaiban az ország középső területein hétfőn, két nappal az után, hogy az ENSZ Biztonsági Tanácsa határozatban követelte a válogatás nélküli tüzérségi és légitámadások beszüntetését.

Két nő és tíz gyerek is volt Damaszkusz egyik keleti peremvárosában végrehajtott támadások halottai között. Egy szemtanú arról számolt be, hogy a települést két repülőgép támadta egyidejűleg. A helyi lakosok az első csapások után éppen egy asszony és két gyerek holttestét vonszolták ki egy házból, amikor visszatértek a gépek, és újból lesújtottak a tömegre, megölve további kilenc embert.

Ezt követően a Damaszkusz közelében fekvő állásokból kilőtt tüzérségi lövedékek csapódtak be a város területén. Az összehangolt támadásban ötven ember megsebesült. Ellenzéki aktivisták olyan fényképeket tettek közzé, amelyeken férfiak holttestei láthatók egy tábori kórházban, a Reuters brit hírügynökség azonban nem tudta igazolni a felvételek hitelességét. 

A Homsz tartománybeli, többségében szunniták lakta al-Hoszn faluban is légitámadásokat hajtottak végre a kormányerők, ott a Szíriai Forradalom Általános Bizottsága nevű ellenzéki szervezet tájékoztatása szerint hatan vesztették életüket. A szintén Homszban fekvő Talbisze városban négy gyerek esett áldozatául a légierő csapásainak.

Az Emberi Jogok Szíriai Megfigyelő Központja (OSDH) londoni székhelyű civil szervezet szerint a nap folyamán hordóbombák csapódtak be Aleppóban is, a bombázás következtében négy gyerek halt meg.

A 2011. március 15-én békés tüntetésekkel kezdődött, majd a véres megtorlás hatására polgárháborúba torkollott lázadás halálos áldozatainak száma már meghaladja a 140 ezret.

A svédek hat hónapra voltak tőle, a románoknak hat bombára elég nyersanyaguk volt – így lett 25 ország majdnem atomhatalom

A svédek hat hónapra voltak tőle, a románoknak hat bombára elég nyersanyaguk volt – így lett 25 ország majdnem atomhatalom

Az első atombomba ledobása óta több mint két tucat ország akart nukleáris fegyvert, ám a nagyhatalmak így vagy úgy, de mindig találtak eszközt a leszerelésükre. Spanyolország, Svájc, Svédország Románia, Tajvan és egy sor másik ország mind előrehaladott programot vitt a tömegpusztító fegyverek előállítására, ahol nem egyszer a szerencse hozta el az áttörést. A tervek feladásához pedig minden esetben erős diplomáciai, vagy katonai ráhatás kellett.